Sekera má menšie problémy s ramenom, vo štvrtok chce hrať

Sekera má menšie problémy s ramenom, vo štvrtok chce hrať
Zdroj foto: SITA/AP
Zranenie slovenského obrancu Caroliny Andreja Sekeru po škaredom náraze na mantinel v minulotýždňovom zápase s Buffalom nie je vážne a bojnický rodák má iba menšie problémy s ramenom.

Sekera si pri nekontrolovanom páde nič nezlomil, čo potvrdili aj röntgenové vyšetrenia. Neutrpel ani otras mozgu. Nedobrovoľne sa porúčal z ľadu už v 13. min minulotýždňového súboja (odohral 5:12 min), keď po páde v rýchlosti rukami a čelom tvrdo narazil do mantinelu za bránkou Hurricanes. Pokúšal sa zabrániť útočníkovi hostí Marcusovi Folignovi v strelení gólu, ten však napokon otvoril skóre zápasu a slovenský obranca musel po prudkom náraze na pozorovanie do nemocnice. Sekera stratil v rýchlosti kontrolu nad svojím pohybom po tom, čo zakopol o brankára Cama Warda.

"Vracal som sa z útočného pásma, nešťastne som zakopol o pravý betón nášho gólmana Warda a vrazil do mantinelu. Našťastie som si stihol dať pred tvár ruky, bohvie, ako by to dopadlo. Mám modriny z toho nárazu a menšie problémy s ramenom. Trošku som bol otrasený, ale inak som v poriadku. Rameno mi ešte nedovolilo nastúpiť. Cítim bolesť pri streľbe, takže preto si dávam ešte pár dní oddych. Chodím na rehabilitácie a robím rôzne cvičenia na spevnenie," povedal v rozhovore pre Nový Čas Andrej Sekera, ktorý pravdepodobne vynechá ešte utorkový duel vo Winnipegu. V súčasnosti trénuje s tímom, ale nechodí do osobných súbojov. "Vo štvrtok v Calgary by som už chcel hrať," doplnil pre Nový Čas Sekera.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá