Alonso po sezóne odchádza z Ferrari

Aktualizované:
Spolupráca španielskeho pretekára Fernanda Alonsa a tímu Ferrari vo formule 1 sa skončí v závere tohto kalendárneho roka. Dvojnásobný majster sveta z rokov 2005 a 2006 by sa po aktuálnej sezóne mal pripojiť k svojej niekdajšej stajni McLaren, ktorej bude od nového ročníka dodávať pohonné jednotky japonská automobilka Honda.

OdchodAlonsa od Ferrari definitívne potvrdil po týždňoch špekulácií bývalý šéf tímu Luca di Montezemolo v rozhovore pre taliansku televíziu RAI. Španiela by mohol v tíme z Maranella nahradiť Nemec Sebastian Vettel, ktorý končí v Red Bulle.

"Alonso odchádza z dvoch dôvodov. Jedným z nich je, že chce zmeniť prostredie. Druhým, pretože je vo veku, keď si nemôže dovoliť čakať na ďalšie víťazstvo v šampionáte, a preto chce ísť do tímu, kde vidí väčšiu šancu," uviedol pre RAI Di Montezemolo, ktorý skončil v pondelok vo Ferrari po dlhých 23 rokoch.

Tento rok to vo Ferrari škrípe, po zmene technických pravidiel patrí talianskemu tradičnému tímu v Pohári konštruktérov až štvrté miesto. Tím prechádza aj zmenami na najvyšších pozíciách. V zoskupení z Maranella je Španiel od roku 2010, no dosiahol len tri celkové strieborné pozície (2010, 2012, 2013). Súčasný Alonsov kontrakt vyprší po sezóne 2016. Majstrom sveta sa stal s tímom Renault.

Alonso je momentálne v hodnotení MS na 6. mieste, na pódium sa dostal len v Číne (3. miesto) a Maďarsku (2.). "Je sklamaný, že v posledných rokoch nevyhráva. Hľadá nové stimuly," doplnil Di Montezemolo, ktorého na šéfovskej stoličke nahradil Sergio Marchionne z materskej spoločnosti Fiat.

Druhým jazdcom Ferrari je momentálne Fín Kimi Räikkönen, tomu končí platnosť zmluvy po budúcej sezóne. NástupcomAlonsa by mohli byť okrem Sebastiana Vettela aj Nico Hülkenberg či Romain Grosjean. Informácie zverejnil web Daily Telegraph.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá