Stav Sekeru nie je vážny, chce hrať proti Rangers

Stav Sekeru nie je vážny, chce hrať proti Rangers
Zdroj foto: SITA/AP
Zranenie slovenského obrancu Caroliny Andreja Sekeru po škaredom náraze na mantinel napokon nie je vážne a bojnický rodák by mohol nastúpiť už vo štvrtok proti New Yorku Rangers.

Definitívne sa o jeho štarte rozhodne až krátko pred stretnutím. Sekera si pri nekontrolovanom páde nič nezlomil, čo potvrdili aj röntgenové vyšetrenia. Neutrpel ani otras mozgu.

"Bolí ho to. Aj dnes chcel ísť na ľad a skúsiť korčuľovať pred tréningom. Nemyslím si však, že by to bolo rozumné. Dali sme mu voľno, budeme ho dennodenne pozorovať a v New Yorku jeho stav prehodnotíme," povedal pre WRALSportsFan.com tréner Hurricanes Bill Peters.

Sekera pre zranenie nedohral utorkové stretnutie NHL svojej Caroliny proti Buffalu, ktoré vyhrali hostia 4:3 po nájazdoch. Sekera sa nedobrovoľne porúčal z ľadu už v 13. min zápasu (odohral 5:12 min), keď po páde v rýchlosti rukami a čelom tvrdo narazil do mantinelu za bránkou Hurricanes. Pokúšal sa zabrániť útočníkovi hostí Marcusovi Folignovi v strelení gólu, ten však napokon otvoril skóre zápasu a slovenský obranca musel po prudkom náraze na pozorovanie do nemocnice. Sekera stratil v rýchlosti kontrolu nad svojím pohybom po tom, čo zakopol o brankára Cama Warda.

"Je to veľký bojovník. Proti Rangers chce hrať. Poviem to tak, je možné, že nastúpi," doplnil Peters, ktorý si nechcel pozrieť incident na videu. "Som rád, že si nezlomil väz," priznal kouč.

Carolina hrá momentálne bez viacerých kľúčových hráčov, akými sú Eric Staal, Jordan Staal, Jeff Skinner či Patrick Dwyer. Server CBC Sports pripomína, že strata Sekeru by mohla mať pre Hurricanes zlé následky, keďže ide o jedného z najvyťažovanejších a zároveň najproduktívnejších hráčov tímu. V lanskej sezóne sa 28-ročný slovenský reprezentant prezentoval 11 gólmi a 33 asistenciami v 74 zápasoch.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá