Unilever spúšťa súťaž pre vysokoškolákov - Unilever výzva

Pr správa
Unilever spúšťa súťaž pre vysokoškolákov - Unilever výzva
Zdroj foto:
Spoločnosť Unilever vyhlasuje v Českej a Slovenskej republike súťaž "Unilever výzva" určenú pre študentov vysokých škôl, ktorá je zameraná na mladých ľudí s inovatívnymi nápadmi v oblasti udržateľného rozvoja.

Projekty je možné prihlásiť na webovej stránke www.unilevervyzva.sk od 1. októbra do 31. decembra 2014. Pre najlepších je pripravená nezabudnuteľná cesta na Srí Lanku, 2500 Eur na realizáciu ich projektu a až 1000 Eur ako osobná odmena.

"Chceme mladým ľuďom ukázať, že aj malé veci môžu znamenať veľký rozdiel. Keď sa aj obyčajné, každodenné veci začnú robiť inak po celom svete, je možné zásadným spôsobom zmeniť svet k lepšiemu. A ja som presvedčený o tom, že firmy sa musia na tejto zmene podieľať. Teším sa, že sa nám podarí objaviť nové talenty a nápady," hovorí Florin Trandafirescu, generálny riaditeľ Unilever ČR a Unilever Slovensko.

Stačí vymyslieť projekt týkajúci sa toho, ako prispieť k udržateľnému rozvoju a zlepšeniu života u nás, a ako uchrániť našu krajinu krásnu aj pre budúce generácie. Študenti, ktorí výzvu Unileveru prijmú, môžu navrhnúť svoj projekt v nasledujúcich oblastiach:

  • Výživa a zdravý životný štýl

  • Životné prostredie

  • Potravinový odpad

  • Diverzita na pracovnom trhu

  • Príležitosti pre mladých


V prvom kole súťaže rozhoduje o postupe dvadsiatich najlepších projektov do druhého kola verejné hlasovanie (1. októbra 2014 až 18. januára 2015). Projekty je možné ľubovoľne podporovať napríklad na Facebooku a ďalších sociálnych sieťach. Kreativite sa medze nekladú. V druhom kole už desať najlepších projektov, ktoré získajú podporu 2500 Eur na realizáciu, vyberie odborná porota zložená z mentorov súťaže.

Mentori budú dôležitou súčasťou súťaže nielen z hľadiska hodnotenia projektov, ale zároveň budú mladých ľudí viesť a inšpirovať aj pri zdokonaľovaní ich projektov. Ku každému projektu mentori pripoja svoje komentáre a názory a bude len na súťažiacich, ako s podnetmi od mentorov naložia. Tím mentorov bude zložený z členov vedenia spoločností Unilever ČR a Unilever Slovensko a z uznávaných odborníkov, ktorými sú napríklad Doc. Ing. Vladimír Kočí Ph.D., dekan Fakulty technológií ochrany prostredia VŠCHT, alebo Mgr. Ján Dubnička, odborník na koučing a profesionálny rozvoj.

Záujemcovia môžu do súťaže prihlásiť svoj projekt od 1. októbra do 31. decembra 2014 na webovej stránke www.unilevervyzva.sk. Desať vybraných finalistov bude oznámených na konci januára 2015 a víťazné projekty budú predstavené vo februári 2015. Od marca do júna 2015 bude prebiehať realizácia projektov. Aktuálne informácie o súťaži "Unilever výzva" budú priebežne zverejňované aj na facebookovej stránke: https://www.facebook.com/zasad.se.o.lepsi.svet.

TOP videá