Tatarov gól po prihrávke Jurča Detroitu na výhru nestačil

16.10.2014 07:48

Slovenský útočník Tomáš Tatar si otvoril strelecký účet sezóny, ale ani jeho gól nestačil Detroitu na víťazstvo v stredajšom stretnutí NHL proti hokejistom Bostonu s kapitánom Zdenom Chárom. Tatar po priťuknutí od Tomáša Jurča vyrovnal strelou pod hornú žŕďku v 9. minúte na 1:1, ale domáci napokon prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch.

Do nich sa Detroit dostal vďaka vynikajúcemu výkonu brankára Jimmyho Howarda, ktorý zaznamenal 33 zákrokov. "Dnes nám Jimmy zachránil aspoň bod," povedal kapitán Red Wings Henrik Zetterberg. Tatar takisto priznal, že Detroit nepreviedol svoj najlepší výkon. "Celý zápas sme naháňali puk a hralo sa väčšinou v našom pásme. Sme šťastní, že máme bod, Jimmy nás držal celý zápas nad vodou."

K štyrom strelám sa dostal Marián Hossa z Chicaga. Počas takmer 22 minút proti Calgary však Trenčan nebodoval a jeho tím napokon prehral 1:2 po predĺžení, keď o všetkom rozhodol v 65. min Mikael Backlund.

Výsledky:
Detroit - Boston 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 9. TATAR (JURČO, Sheahan), 43. Nyquist (N. Kronwall, Helm) - 6. Krejčí (Kelly), 34. R. Smith (P. Bergeron, Marchand), rozhodujúci samost. nájazd Krejčí
Tomáš Tatar odohral 17:06, 1 strela, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 12:38, 2 strely, +1, Zdeno Chára (Boston) odohral 28:08, 4 strely, +1

Chicago - Calgary 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 55. Shaw (Sharp, Toews) - 32. Wideman (Colborne), 65. M. Backlund (Brodie, Russell)

Arizona - Edmonton 7:4 (2:2, 2:0, 3:2)
Góly: 9. Boedker (Yandle, M. Smith), 14. Chipchura (Vitale, McMillan), 26. Murphy (Doan, Boedker), 27. Klinkhammer (Erat, Hanzal), 50. Boedker (Vermette, Yandle), 53. Erat (Hanzal, Schlemko), 60. Boedker - 2. Hall (Eberle, Nikitin), 18. Fayne (Draisaitl, Pouliot), 44. Arcobello (Hall), 55. Hall (Eberle)