V súboji legiend na 7. ročníku Tennis Classic triumf McEnroea

Aktualizované:
Súboj velikánov svetového tenisu v rámci 7. ročníka exhibície Tennis Classic v bratislavskom Národnom tenisovom centre sa skončil víťazstvom americkej legendy Johna McEnroea. Svojho odvekého rivala Ivana Lendla zdolal v tzv. supertajbrejku.

McEnroe týmto triumfom zmiernil negatívnu bilanciu so svojím súperom z čias aktívnej kariéry (15:21). "Veľmi sa teším z víťazstva. Ivan hral výborne, ale v tajbrejku môže vyhrať ktokoľvek. Bolo tu super obecenstvo. Ďakujem všetkým, že ste prišli," povedal McEnroe tesne po zápase. "V Bratislave som ako doma, vždy sa mi tu páčilo. John výborne servoval, ťažko sa to čítalo. Verím, že divákom sa tenis páčil," povedal Lendl.

Súperi nastúpili za búrlivého aplauzu vypredaného NTC a aj keď išlo o exhibíciu, na kurte si nič nedarovali. McEnroe v sebe nezaprel búrliváka a raketu prvýkrát hodil už v úvodnom geme, keď nesúhlasil s verdiktom empajrového rozhodcu. Američan sa ťažšie rozbiehal a tak spočiatku dominoval Lendl, ktorý sa ujal vedenia v prvom sete 3:0. McEnroe však pri svojom ďalšom podaní uhral čistú hru a vzápätí zlomil Lendlov servis aj s prispením "prasiatka".

Ďalší gem zakončil esom a bolo 3:3. Svoj následný aut komentoval pikantnými anglickými nadávkami. K svojmu povestnému prechodu na sieť a víťaznému voleju sa dostal až v ôsmej hre a diváci ho odmenili veľkým potleskom. Že vie hrať na sieti potom dokázal aj Lendl, po deviatom geme sa ujal vedenia 5:4 a na druhej strane kurtu opäť letela raketa. Prvý set dospel až do tajbrejku, ktorý nakoniec vyhral McEnroe 7:4.

Aj na začiatku druhého dejstva dominoval Lendl, ktorý sa prezentoval niekoľkými výbornými údermi od základnej čiary a viedol už 4:1. McEnroe mu však nič nedaroval, postupne prebral iniciatívu a upravil na 3:4 a po ďalšej čistej hre na 4:5. Lendl si však už druhý set nenechal vziať a dotiahol ho do víťazného konca 6:4.

O víťazovi súboja dvoch bývalých svetových jednotiek tak rozhodol až supertajbrejk. V ňom sa nakoniec tešil John McEnroe 10:5. Diváci v NTC-čku videli zaujímavý zápas, no trochu chýbali šoumenské kúsky aktérov. McEnroe sa občas hádal s rozhodcom a často si pýtal jastrabie oko, pričom uspel iba raz, ale fanúšikovia sa nedočkali jeho povestného lámania rakety.

Po tradičnej dražbe rakiet všetkých aktérov exhibície prišiel na rad záverečný mix, v ktorom nastúpili Lendl s Iráncom Mansourom Bahramim a k McEnroeovi sa zase pridal Peter McNamara z Austrálie.

Zľava: Mansour Bahrami, Ivan Lendl, Peter McNamara a John McEnroe

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá