Slovan Bratislava neuspel v Minsku

10.10.2014 20:32

Hráči Slovana Bratislava prehrali v piatkovom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Dinama Minsk 1:4. Góly zverencov slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča strieľali v druhej tretine Oleg Goroško, Charles Linglet a Alexej Kaľužnyj.

V tretej tretine znížil po peknom prieniku v 45. min obranca Slovana Michal Sersen na 1:3, ale záverečné slovo patrilo v tej istej minúte domácemu Ryanovi Vescemu. Minsk vďaka tomuto víťazstvu poskočil v tabuľke Západnej konferencie KHL na 6. miesto, Slovanu patrí 8. priečka. Bratislavčania nastúpia v KHL najbližšie v nedeľu 12. októbra na domácom ľade proti Jokeritu Helsinki.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - piatok:

Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Góly: 24. Goroško (Krajíček), 28. Linglet (Vesce), 36. Kaľužnyj (Cheechoo, Szczechura), 45. Vesce (Ellison, Linglet) - 45. Sersen (Bartovič)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kadyrov, Kulakov -Gordenko, Tomilov, 14 755 divákov

Minsk: Haugen - Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačov, Šinkevič, Lisovec - Cheechoo, Szczechura, Kaľužnyj - Vesce, Ellison, Linglet - Kulakov, Kitarov, Meleško - Drozd, Razvadovskij, Gavrus - Zacharov
Slovan: Backlund - Sigalet, Sersen, Štajnoch, Baranka, Foster, Starosta, J. Brejčák - L. Nagy, Murley, Vondrka - Bartovič, Surový, Netík - Jeglič, Tičar, P. White - Lunter, Bližňák, A. Šťastný