Samsung plánuje nový závod na výrobu čipov

Samsung plánuje nový závod na výrobu čipov
Zdroj foto: SITA
Spoločnosť Samsung Elektronics plánuje investovať 14,7 mld. USD do výstavby nového juhokórejského závodu na výrobu čipov. Spoločnosť tak rozvíja podnikanie v oblasti polovodičov, keďže zaznamenáva pokles na trhu so smartfónmi.

Nový závod by mal podľa spoločnosti Samsung zvýšiť jej konkurencieschopnosť v oblasti výroby polovodičov. Konečné rozhodnutie o produktoch, ktoré sa budú v závode vyrábať, ešte nepadlo. Celý závod by mal byť dokončený v druhej polovici roku 2017.

Zisky spoločnosti Samsung na kľúčovom trhu so smartfónmi sa znížili, keďže v kategórii smartfónov vyššej triedy významný podiel ziskov smeruje do spoločnosti Apple. Spoločnosť Samsung navyše čelí konkurencii zo strany čínskych výrobcov, ktorí vyrábajú lacné a dobre vybavené smartfóny.

Podľa odhadu analytikov spoločnosť Samsung zaznamenala v treťom kvartáli pokles prevádzkového zisku o 45 % na 5,6 bil. juhokórejských wonov (KRW). To by bol najslabší výsledok od štvrtého kvartálu 2011. V rovnakom období predchádzajúceho roku firma zaznamenala rekordný prevádzkový zisk vo výške 10,2 bil. KRW.

Samsung Electronics pôsobí aj na Slovensku prostredníctvom spoločnosti Samsung Electronics Slovakia. Tá má v Galante od roku 2002 najväčší závod na výrobu LED televízorov v Európe.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá