Vettel po sezóne odíde z Red Bullu, bude jazdiť za Ferrari

Aktualizované:
Vettel po sezóne odíde z Red Bullu, bude jazdiť za Ferrari
Zdroj foto: SITA
Štvornásobný majster sveta formuly 1 Sebastian Vettel po skončení prebiehajúcej sezóny opustí tím Red Bull. Oznámilo to vedenie stajne, v ktorej 27-ročný nemecký pilot pôsobí od roku 2009 a získal v nej všetky majstrovské tituly.

Štvornásobný majster sveta formuly 1 Sebastian Vettel opustí po skončení sezóny 2014 tím Red Bull. Očakáva sa, že jeho novým zamestnávateľom bude Ferrari. Nemec oznámil v piatok večer šéfovi tímu Red Bull Christianovi Hornerovi, že má záujem odísť. Vedenie zoskupenia o tom informovalo pred sobotňajšou kvalifikáciou na Veľkú cenu Japonska. "Po pätnástich rokoch príjemnej a úspešnej spolupráce s Red Bullom som sa rozhodol opustiť koncom tohto roka tento tím. Samozrejme, je to veľký krok a bolo to náročné rozhodovanie," uviedol Vettel na svojom osobnom webe.

V Red Bulle už majú náhradu za víťaza svetových šampionátov 2010 až 2013. Spolu s Danielom Ricciardom bude v roku 2015 v tíme Rus Daniil Kviat, ktorý je v súčasnosti v Toro Rosso. Kým Vettel zatiaľ nechce hovoriť o svojej budúcnosti a informovať o nej bude veľmi skoro, Horner nemá pochybnosti o tom, kam Nemec mieri. "Od 1. januára bude jazdcom Ferrari. Toto zoskupenie mu dalo veľmi atraktívnu ponuku," priznal Horner. Vo Ferrari majú zmluvy Fernando Alonso a Kimi Räikkönen aj na budúcu sezónu. Predpokladá sa však, že Španiel rokuje s tímom o odchode. Dvojnásobný majster sveta z rokov 2005 a 2006 by sa po aktuálnej sezóne mal pripojiť k svojej niekdajšej stajni McLaren, ktorej bude od nového ročníka dodávať pohonné jednotky japonská automobilka Honda. Alonso údajne už nehodlá pri "červených" čakať na ďalšiu šancu na zisk tretieho titulu svetového šampióna. Tento rok to vo Ferrari škrípe, po zmene technických pravidiel patrí talianskemu tradičnému tímu v Pohári konštruktérov až štvrté miesto. Tím prechádza aj zmenami na najvyšších pozíciách, nedávno odstúpil z funkcie prezidenta Luca di Montezemolo. V zoskupení z Maranella je Španiel od roku 2010, no dosiahol len tri celkové strieborné pozície (2010, 2012, 2013).

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá