Ceny ropy sa spamätali z pádu a zamierili nahor

3.10.2014 08:19

Ceny ropy sa dnes spamätali zo strmého poklesu v predchádzajúcom dni a zamierili opäť nahor. Dôvodom sú špekulácie, že zlacnenie komodity, ktorej cena sa dvakrát v tomto týždni prudko prepadla, bolo prehnané. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Ceny ropy sa spamätali z pádu a zamierili nahor
Foto: SITA/AP

"Po štvrtkovom (2.10.) strmom páde je už možno tlak na ceny za nami," skonštatoval Ken Hasegawa, manažér na oddelení obchodovania s energiami v spoločnosti Newedge Group v Tokiu. Upozornil, že Organizácia krajín vyvážajúcich ropu ešte len stojí pred rozhodnutím o znížení dodávok ropy na svetové trhy, a ak to urobí, nebude na nich taký prebytok komodity ako v súčasnosti.

Barel (159 litrov) severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v novembri sa dnes pred 13. hodinou v Singapure predával za 94,06 USD (74,47 eura). To je o 64 centov viac ako v predchádzajúcom dni, keď cena Brentu klesla o 74 centov na 93,42 USD za barel a dosiahla najnižšiu úroveň od 28. júna 2012.

Novembrový kontrakt americkej ľahkej ropy WTI dnes zdražel o 78 centov na 91,79 USD za barel. Vo štvrtok sa jeho cena nakrátko prepadla až pod hranicu 90 USD, prvýkrát od apríla minulého roka. Nakoniec však časť strát zmazal a obchodovanie uzavrel na úrovni 91,01 USD za barel.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok