Súboj o 1. priečku pre Prešov

SITA TA3
2.10.2014 22:28

Tatran Prešov potvrdil svoju suverenitu na domácej scéne aj vo štvrtkovom šlágri 7. kola slovenskej extraligy hádzanárov. Zverenci trénera Petra Dávida rozhodli o svojom víťazstve v Považskej Bystrici nad MŠK 41:34 v druhom polčase.

V úvodnom dejstve mali v súboji do štvrtka dvoch nezdolaných tímov navrch domáci, ktorí nepustili favorita do vedenia až do 20. min. Tatran odchádzal na prestávku za mierne priaznivého stavu 23:22, po zmene strán však za necelých 13 minút získal už osemgólový náskok. Po góle najlepšieho strelca duelu Rábeka vyhrávali hostia už 39:29 a napriek skorigovaniu skóre zo strany Považanov doviedli zápas do víťazného konca. Pre Prešovčanov to bola v najvyššej slovenskej súťaži 56 výhra a 57 stretnutie bez prehry v sérii. Tatran sa s plným bodovým ziskom osamostatnil na čele tabuľky.

Hádzaná - extraliga mužov 2014/2015 - 7. kolo - štvrtok:
MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov 34:41 (22:23)
Najviac gólov: Vallo 7, J. Kozák 7/5, Adamčík a Dyba po 5 - Rábek 8, Krištopans a Petro po 7
Pok. hody: 6/5 - 1/1, vylúčení: 3 - 7, rozhodovali: Brunovský a V. Čanda, 720 divákov