Daňo bojuje o prvý tím, má šancu uspieť

Daňo bojuje o prvý tím, má šancu uspieť
Zdroj foto: SITA
Hokejový útočník Marko Daňo naďalej bojuje o miesto v prvom tíme Columbusu Blue Jackets, vedeniu klubu poslal dvoma gólmi v stredajšom prípravnom zápase s Carolinou odkaz, že nechce putovať na farmu.

Devätnásťročný hokejista, ktorý môže hrať na krídle i v strede útoku, by mal podľa predpovedí začať sezónu v AHL v tíme Springfield Falcons. Keďže v Blue Jackets nezačnú ročník Nathan Horton, Boone Jenner a ani Ryan Johansen, otvára sa cesta do prvého mužstva pre ďalších hráčov vrátane Daňa.

Trenčiansky odchovanec odohral zatiaľ za Blue Jackets štyri prípravné stretnutia, v ktorých strelil dva góly a na ďalšie dva prihral. V stredu proti Caroline sa presadil v 41. sekunde tretej tretiny strelou zápästím, ktorou upravil na 3:2. Následne v poslednej minúte trafil presne do prázdnej bránky Caroliny. Daňo odohral 15 minút, na jeho konto pribudli aj dva plusové body. "Sú to skvelé pocity, že som strelil prvé góly v príprave. Navyše, dosiahol som ich v domácom prostredí, čo je potešujúce," povedal v klubovej televízii po stretnutí Daňo.

Rodák z rakúskeho Eisenstadtu sa proti Caroline predstavil vo formácii so skúsenými Arťomom Anisimovom a Scottom Hartnellom. "V každom zápase je to pre mňa ľahšie, so spoluhráčmi si lepšie rozumieme na ľade, zohrávame sa. Pri mojom prvom góle som jednoducho len zavrel oči a vystrelil čo najsilnejšie," hovorí Daňo.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá