Kiska sa v San Diegu zasekol vo výťahu

Kiska sa v San Diegu zasekol vo výťahu
Zdroj foto: TASR
Počas pobytu v americkom San Diegu sa prezident SR Andrej Kiska v uplynulých dvoch dňoch venoval predovšetkým možnej podpore začínajúcich slovenských podnikateľov pri ich vstupe na americký trh. Okrem toho ho však postretli aj dve nepríjemnosti – zasekol sa vo výťahu a bol nepriamym účastníkom dopravnej nehody.

Vo výťahu uviazol prezident v hoteli cestou na večeru, pričom tam strávil viac ako hodinu. "Zo začiatku sme si mysleli, že ide len o malý technický problém. Po 10-15 minútach, keď začali prebiehať vzrušené hovory medzi bezpečnostnou službou vo výťahu a vonku, pochopili sme, že tam asi budeme dlhšie," povedal Kiska novinárom. Incident však zobral s nadhľadom. "Teplota rástla, kvalita vzduchu sa zhoršovala, našťastie si však všetci udržali dobrú náladu a bola to len taká mierna nepríjemnosť," konštatoval.

Nepríjemnejšie dôsledky mala zrážka dvoch motoriek z policajnej eskorty, ktorá sprevádzala prezidenta SR v pondelok pri presune cez San Diego. Jeden z policajtov skončil v nemocnici s ťažkými zraneniami, druhý vyviazol s ľahšími. "Nebol som priamo pri tom, títo motorkári boli pred nami. Keď sme míňali miesto nehody, už sa o nich starali iní policajti," uviedol si Kiska.

Aj keď udalosť priamo nevidel a nebol jej účastníkom, označil ju za nepríjemnú. "Počas celého dňa sme zisťovali, v akom sú stave, chcel som ich ísť aj osobne pozrieť, ale vzhľadom na ich zdravotný stav by to nebolo vhodné," dodal slovenský prezident.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá