Tatran Prešov zvíťazil aj nad Topoľčanmi

29.9.2014 20:58

Už len dva tímy nestratili v doterajšom priebehu aktuálneho ročníka najvyššej slovenskej súťaže hádzanárov ani bod. V pondelok prišli o stopercentnú bilanciu hráči HK Agro Topoľčany, ktorí v rámci 6. kola podľahli v Prešove miestnemu Tatranu 26:34 (10:21)

Prešovčania mali v repríze minulosezónneho finále výborný vstup do zápasu. V 6. min viedli 6:1 a udali tón duelu. O štvrťhodinu hry neskôr mali už jedenásťgólový náskok (16:5) a ten si udržali až do polčasovej prestávky. Pri streleckej chuti boli obaja krídelníci T. Urban - R. Antl a ľavoruký kanonier Krištopans. Hneď po zmene strán narástol rozdiel už na 13 gólov (24:11). Topoľčanci potom zabojovali a v 48. min prehrávali už len 20:27. Vývoj duelu však neobrátili, a tak utrpeli prvú prehru. Naopak, domáci preskočili vďaka lepšiemu skóre v tabuľke Považskobystričanov a sú na čele. Pre Tatran to bolo 55 víťazstvo v sérii a premožiteľa nenašiel už v 56 dueloch v rade.

Hádzaná - extraliga mužov 2014/2015 - 6. kolo - pondelok:

Tatran Prešov - HK Agro Topoľčany 34:26 (21:10)

Najviac gólov: T. Urban 10, Krištopans 8, Antl 4/1 - Kucharik 8, Klačanský 5/2, Žilinčík 4

Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčení: 6 - 5, rozhodovali: Daňo a Sabol, 1227 divákov