Piešťanskí hokejisti dosiahli prvé domáce víťazstvo, otočili zápas proti Žiline

28.9.2014 21:56

Už po pár sekundách zachytil puk na modrej čiare Mišura, prihral medzi kruhy Konečnému a ten prestrelil Landsamana – 1:0. O necelé dve minúty už bolo vyrovnané. Drevenák prenechal puk Haluzovi a ten prestrelil Rybára – 1:1.

V 9. minúte už dokonca Žilinčania viedli. Domáci prepadli v útočnom pásme a hoci "vlci" prečíslenie 2 na 1 nevyužili, z druhej vlny korčuľujúci Kanko puk dorazil za Rybára – 1:2. Ani nie o minútu si to hostia zopakovali, tentoraz však Rybár zachránil. Na konci trinástej minúty hrali domáci krátku presilovku o dvoch hráčov, ale Mišura nevyrovnal rovnako ako ani o tri minúty neskôr Peško.

Zápas bez obrán pokračoval aj v druhej tretine. V 25. minúte domáci vyrovnali, keď Šedivého nahodený puk tečoval Mišura – 2:2. Radosť domácich však opäť netrvala dlho. Šimko ani nie po minúte unikol Raisovi a Žilina viedla. V 28. minúte "havrani" znova vyrovnali, tentoraz sa o to postaral Brňák, ku ktorému sa aj so šťastím dostal puk počas presilovky a prestrelil Landsmana – 3:3. V 36. minúte už domáci viedli, Dušan Pašek  našiel prihrávkou spoza bránky nikým nekrytého Kutáleka a ten zvrátil stav stretnutia. O dve minúty už bol zásluhou Konečného rozdiel dvojgólový, keď v presilovke strelou príklepom prekonal Landsmana, ale so sirénou Žilinčania znížili, keď v čase 39:59 prekonal Rybára strelou pomedzi betóny Horna.

Hostia nasadili do tretej časti brankára Kosowského, ktorému ale vydržalo čisté konto iba 57 sekúnd. Strelu Šedivého hosťujúci obrancovia ešte tečovali a žilinská dvojka bola bezmocná. Znížiť mohol Procházka, no keď svoj samostatný nájazd nevyužil ani Kubiš, prišiel zákonitý trest. V 54. minúte unikol Pašek, bol faulovaný, no aj napriek tomu dokázal prekonať Kosowského – 7:4. V zápase bohatom na góly sa tak tešili z troch bodov Piešťany.

ŠHK 37 Piešťany - MsHK DOXXbet Žilina 7:4 (1:2, 4:2, 2:0)
Góly: 1. Konečný (Mišura, Klempa), 25. Mišura (Šedivý, Klempa), 29. Brňák (Pašek, Holovič), 36. Kutálek (Pašek), 38. Konečný (Šedivý, Mišura), 41. Šedivý (Mišura), 54. Pašek - 3. Haluza (Drevenák, Ďurkech), 9. Kanko (Šimko, Jelínek), 26. Šimko (Kanko, Krčula), 40. Homa (Heřman). Zmeny: od 41. Kosowski za Landsmana. Rozhodovali: Jura - Junek, Šefčík, vylúčení: 3:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 680 divákov