V Bratislave opäť najcennejšia klubová trofej

Aktualizované:
Po štyroch rokoch opäť zavítala na Slovensko najžiadanejšia európska klubová trofej pre víťaza futbalovej Ligy majstrov. Stalo sa tak v piatok v rámci podujatia UEFA Champions League Trophy Tour, šiestu sezónu s partnerom UniCredit Bank.

V honosnom autobuse na nábreží Dunaja pri nákupnom centre Eurovea v Bratislave držali v rukách pohár dvaja ambasádori a bývalí vynikajúci futbalisti - Ruud Gullit a Steve McManaman. Cenný grál potom našiel svoje miesto v špeciálne pripravenom stane, kde si ho budú môcť záujemcovia pozrieť a odfotiť sa s pohárom.

"Trophy Tour má pre nás veľký význam, pretože je to príležitosť stretnúť sa osobne s fanúšikmi po celej Európe. Teší ma, že po štyroch rokoch, keď sme túto trofej priviezli do Česka i Slovenska, môžeme ju opätovne priblížiť verejnosti. Súťaž Liga majstrov je obrovský fenomén pre priaznivcov futbalu. Som presvedčený, že jej popularita bude neustále stúpať," uviedol na tlačovej konferencii generálny riaditeľ UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia Jiří Kunert a doplnil: "Keďže pred štyrmi rokmi mala Trophy Tour väčší úspech i návštevnosť v Bratislave ako v Prahe, dostalo teraz Slovensko prednosť a do Česka tentoraz tento strieborný pohár nezavíta."

Riaditeľ divízie pre SVE v spoločnosti UniCredit Gianni Franco Papa pridal niekoľko zaujímavých čísel. "Trophy Tour navštívila už 66 miest v štrnástich rôznych krajinách. Na týchto podujatiach sa zúčastnilo viac ako 500-tisíc fanúšikov, ktorí pózovali na viac ako 146-tisíc fotografiách s touto trofejou," vyjadril sa Gianni Franco Papa a doplnil: "Po víkende v Bratislave sa presunieme do troch ďalších hlavných miest - rakúskej Viedne, chorvátskeho Záhrebu a srbského Belehradu. Verím, že aj tento 6. ročník bude úspešný,ako bolo tých predchádzajúcich päť."

Pozornosť veľkého počtu prítomných zástupcov médií najviac pútali najmä spomenutí ambasádori - Holanďan Ruud Gullit a Angličan Steve McManaman. Každý z nich sa dva razy tešil z triumfu v tejto najprestížnejšej futbalovej klubovej súťaži na "starom kontinente". "Mal som možnosť byť pri takejto UEFA Champions Leauge Trophy Tour už viackrát, no v Bratislave som po prvý raz," vyjadril sa 52-ročný oficiálny UniCredit ambasádor v Bratislave Gullit (nar. 1. septembra 1962) a pokračoval: "Som šťastný, že môžem byť znova pri tom. Pre tisícky fanúšikov po celej Európe je tu možnosť dostať sa blízko k trofeji, vidieť ju a zažiť emotívne chvíle. Ja ich tiež prežívam." Bývalý dlhoročný reprezentant "oranjes" a majster Európy 1988 sa tešil v drese AC Miláno v rokoch 1989 a 1990 z dvoch triumfov v Lige šampiónov, vtedy ešte pod názvom Európsky pohár majstrov. "Keď ju vyhráte, zostanete navždy zapísaný vo futbalovej histórii. Mne sa navyše podarilo uspieť v Miláne dvakrát za sebou, čo si veľmi vážim. Raz sa vyhrať dá, ale ťažšie je zostať na vrchole a obhájiť primát," priznal Ruud Gullit, najlepší holandský športovec za rok 1987.

O takmer desať rokov mladší Steve McManaman (11. februára 1972) možno nebol na futbalových trávnikoch taký známy a až taký slávny ako Gullit, získal však tiež dva triumfy v Champions League. V rokoch 2000 a 2002 bol členom španielskeho klubu Real Madrid, ktorý sa tešil z prestížneho prvenstva. "Je to jedinečná trofej. Anglická Premier League či talianska Serie A sú kvalitné ligové súťaže, ale nič sa nevyrovná Európskemu poháru majstrov, či teraz Lige majstrov. Keď tam chcete triumfovať, musíte mať silné mužstvo. Všetkým sa to určite nepodarí. Mne zostanú spomienky do konca života," poznamenal 42-ročný bývalý krídelník, ktorý hral v kariére za tri kluby: FC Liverpool, Real Madrid a Manchester City.

Súčasťou UEFA Champions League Trophy Tour bude aj výstava UniCredit Walk of Champions, ktorá predstaví futbalovú Ligu majstrov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá