Tatar skóroval, Daňo dosiahol prvé asistencie

26.9.2014 08:14

Útočníci Tomáš Tatar a Marko Daňo bodovali vo štvrtkových prípravných stretnutiach zámorskej NHL, brankár Peter Budaj zasa vychytal víťazstvo Montrealu nad bývalým zamestnávateľom z Colorada 3:2 po predĺžení.

Tatar sa presadil aj v druhom prípravnom súboji, v ktorom nastúpil. V 19. min otváral skóre súboja proti Chicagu. V zápase ohrozil bránku Blackhawks päťkrát, odohral 18:10 min. Jeho spoluhráč Tomáš Jurčo, ktorý bojuje o prvý tím Red Wings, vystrelil štyrikrát, odkorčuľoval 16:51 min a ďalšie dve sedel na trestnej lavici. Detroit napokon vyhral 3:2, za Chicago nehral Marián Hossa.

V súboji so St. Louis sa bodovo presadil Marko Daňo, pre ktorého to boli prvé dve asistencie v drese Columbusu. Najskôr pripravil mladý Trenčan gól v presilovke pre Jared Bolla a potom rovnako v početnej výhode aj pre Ryana Craiga. Blue Jackets viedli v 14. Min už 4:0, napokon súboj vyhrali tesne 5:4. Daňo odohral 14:54 min.

Brankár Peter Budaj vymenil Careyho Pricea v bránke Montrealu v polovici zápasu za stavu 1:2, do konca duelu už neinkasoval a doviedol sedemnástimi úspešnými zásahmi Canadiens k výhre 3:2 po predĺžení. V zápase Nashvillu s Tampou Bay padol iba jeden gól, Richard Pánik z hosťujúceho tímu odohral 14:07 min. V stretnutí Los Angeles s Anaheimom nenastúpil Marián Gáborík.

Výsledky štvrtkových prípravných stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Philadelphia - New Jersey 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Pittsburgh - Minnesota 1:0 po predĺžení
Detroit - Chicago 3:2 (1:0, 0:0, 2:2) - Tomáš Tatar 1+0, 5 striel, 18:10 min, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 0+0, 2 tr. minúty, 4 strely, 16:51 min
Montreal - Colorado 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0) - Peter Budaj (Montreal) chytal od 31. min, mal 17 úspešných zákrokov zo 17
Nashville - Tampa Bay 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) - Richard Pánik (Tampa) 0+0, -1, 2 tr. minúty, 14:07 min
St. Louis - Columbus 4:5 (1:4, 1:1, 2:0) - Marko Daňo (Columbus) 0+2, 14:54 min
Calgary - Vancouver 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Los Angeles - Anaheim 2:2 po II. tretine (0:1, 2:1) - zápas sa ešte hrá