FIFA rozšírila dlhoročné tresty pre Hodúra a Ráka na celý svet

FIFA rozšírila dlhoročné tresty pre Hodúra a Ráka na celý svet
Zdroj foto: TA3
Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) rozšírila vo štvrtok územnú pôsobnosť už udelených dlhoročných trestov zákazu činnosti pre slovenských hráčov Ivana Hodúra a Róberta Ráka na celý svet. Obaja figurovali v korupčnom škandále s ovplyvňovaním zápasov, na základe čoho disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) potrestala Hodúra súhrnným dištancom na 25 a Ráka na 15 rokov.

Hodúr pôvodne dostal trest zákazu činnosti na 14 rokov za účasť na manipulácii duelov slovenskej najvyššej súťaže v drese DAC Dunajská Streda v sezóne 2013/2014. V máji tohto roku bývalému slovenskému reprezentantovi disciplinárka SFZ rozšírila dištanc o ďalších 11 rokov za ovplyvňovanie výsledkov prípravných stretnutí v drese FC Nitra v roku 2011 v korupčnej kauze, do ktorej bol zapletený aj Rák.

FIFA vo štvrtok zároveň doživotne celosvetovo dištancovala zo všetkých futbalových aktivít aj ruského hráča Jaroslava Dmitrieva za ovplyvňovanie zápasov v dueloch estónskej najvyššej súťaže. Ďalších dvanásť hráčov má v tomto prípade stop do šesť mesiacov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá