Pavel Nedvěd bude prezidentom Juventusu, tvrdia v Taliansku

Pavel Nedvěd bude prezidentom Juventusu, tvrdia v Taliansku
Zdroj foto: TASR
Bývalý vynikajúci český futbalový reprezentant Pavel Nedvěd bude podľa talianskych médií už čoskoro novým prezidentom Juventusu Turín. Držiteľ Zlatej lopty pre najlepšieho hráča Európy za rok 2003 je verný "starej dáme" už dovedna trinásť rokov a v turínskom klube by mal zasadnúť až na šéfovskú stoličku. Informuje o tom portál iSport.cz.

"Andrea Agnelli odchádza riadiť automobilku Ferrari. Novým prezidentom Juventusu sa miesto neho stane Pavel Nedvěd. Bol jednotkou na ihrisku a bude jednotkou i v klubovej hierarchii," tvrdia talianske servery senzačnú správu o 42-ročnom rodákovi zo Skalnej pri Chebe (nar. 30. augusta 1972). "Pavel je pripravený na túto prácu. Je symbolom klubu a vôle, nikdy sa nevzdal," uviedol Agnelli na adresu "Grande Paola".

V seniorskom futbale ako aktívny hráč pôsobil Nedvěd v Dukle Praha (1991 - 1992), Sparte Praha (1992 - 1996), Laziu Rím (1996 - 2001) a Juventuse Turín (2001 - 2009), kde v auguste pred piatimi rokmi aj uzavrel profesionálnu kariéru. V drese spomenutých talianskych klubov získal aj majstrovský titul, tzv. "scudetto." Za český národný tím odohral 91 zápasov a strelil 18 gólov, hral na troch majstrovstvách Európy (1996 - striebro, 2000, 2004 - bronz) ako aj na svetovom šampionáte v Nemecku (2006).

Bývalého excelentného stredopoliara s výbornou strelou Pavla Nedvěda si v Juventuse veľmi vážia. Keď v roku 2006 turínsky klub za korupciu "presunuli" do II. ligy, odmietol z tímu odísť preč a vo vedení klubu mu toto jeho gesto nikdy nezabudli. Keď v roku 2009 ukončil hráčske pôsobenie, chcel si už len užívať život a zarobené peniaze. Lenže už o rok neskôr sa stal v "Juve" riaditeľom klubu, neskôr členom predstavenstva. Podľa talianskych médií už nepotrvá dlho a z Nedvěda bude onedlho prezident slávneho turínskeho klubu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá