Straka o kríze Slovana: Niektorých hráčov nespoznávam

SITA
25.9.2014 08:17

Stredajšia prehra s AS Trenčín (0:2) v dohrávanom stretnutí 2. kola Fortuna ligy 2014/2015 iba prehĺbila hernú aj výsledkovú krízu slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava.

Straka o kríze Slovana: Niektorých hráčov nespoznávam
ČTK

"Belasí" doplácajú na nahustený program v úvode sezóny, keďže okrem najvyššej slovenskej súťaže účinkujú aj v pohárovej Európe i domácom Slovnaft Cupe.

"Niektorých hráčov nespoznávam. Úplne sa vytratila ich sebadôvera, ktorú mali na začiatku sezóny. Chýba mi však aj oveľa väčší pohyb, agresivita, proti Trenčínu sme boli všade neskoro. Je to otázka mentálnej i fyzickej pripravenosti. Zvládnuť tento mamutí program nie je jednoduché. Máme za sebou už sedemnásť duelov a vidieť, že niektorí hráči toho majú plné zuby. Času na regeneráciu je málo, ale to nie je ospravedlnenie. Je obrovská škoda, že po eufórii prichádza krutá realita. S tým sa musíme vyrovnať, aby sme opäť boli úspešní," komentoval stredajšiu prehru na klubovom webe tréner Slovana František Straka.

Bratislavský tím dopláca na streleckú nemohúcnosť, veď s výnimkou pohárového duelu proti štvrtoligovej Modranke (5:1) dal v septembri iba jeden gól. V Žiline podľahol 0:3, na trávniku Young Boys Bern v rámci Európskej ligy dokonca 0:5, v Dunajskej Strede bral bod za remízu 1:1 a naposledy mu nevyšiel spomenutý duel s Trenčínom (0:2). "Celý zápas sme odohrali v kŕči, ale musíme sa dokázať postaviť tejto situácii čelom. Robili sme individuálne chyby, ktoré nás zrážajú na kolená, neboli sme schopní podržať loptu. Je dôležité dať dokopy všetky morálne a psychické sily, aby sme zvládli ďalší zápas," dodal František Straka.

Slovanisti sa v domácej súťaži najbližšie predstavia v nedeľu 28. septembra v Podbrezovej, v Európskej lige privítajú vo štvrtok 2. októbra taliansky SSC Neapol.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok