Košice prehrali v Oulu po predĺžení

24.9.2014 20:46

Hokejisti HC Košice prehrali v stredajšom zápase A-skupiny Ligy majstrov s fínskym tímom Kärpät Oulu na jeho ľade 2:3. Rozhodnutie padlo z hokejky domáceho obrancu Adama Masuhra päť sekúnd pred koncom predĺženia.

Košičania si do tabuľky A-skupiny pripísali 1 bod a celkovo so 4 bodmi sú stále na poslednom štvrtom mieste. Fínsky majster je na opačnom póle tabuľky s 10 bodmi. V druhom stredajšom zápase A-skupiny český Liberec zdolal nemecký Kolín 2:1 aj vďaka víťaznému gólu slovenského reprezentanta Tomáša Bulíka, ktorý pridal aj asistenciu.

Výsledky - Liga majstrov - A-skupina:
Kärpät Oulu (Fín.) - HC Košice (SR) 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 1. Donskoi, 32. Junttila (Kemppainen, Donskoi), 65. Masuhr (Donskoi, Kukkonen) - 20. Sojčík, 30. Šeda (Spilar), vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vladyka (ČR), Lindqvist - Orava, Perämäki (všetci Fín.), 2674 divákov

Kärpät: Tarkki - Kukkonen, Masuhr, Niemela, Glenn, Spang, Jutivaara, Vallin - Pyörälä, Deschamps, Davis - Manninen, Haataja, Huml - Junttila, Kemppainen, Donskoi - Keranen, Suoranta, Alikoski
HC Košice: Hylák - Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Šeda, Macejko - Lapšanský, M. Bartánus, Kolena - Spilar, Jenčík, Češík - P. Bartoš, Matúš Chovan, Stupka - Hinďoš, Hrnka, Sojčík

Od úvodného buly ubehlo len niekoľko sekúnd, keď Košičanom unikol domáci útočník Donskoi a svoje sólo zakončil gólom - 1:0. Domáci ovládli hru a hosťom nepríjemne zatápali najmä v presilovkách pri vylúčení Bartánusa a Šedu. Pokusy Davida, Spanga, Masuhra či Donskoia sa gólom neskončili. Na druhej strane udreli Košičania, keď to možno ani sami nečakali. V poslednej minúte prvej tretiny unikol Sojčík a strelou švihom pod hornú žŕdku vyrovnal na 1:1.

Efektivita Košíc bola v tomto zápase rozhodne lepšia ako hra. V polovici stretnutia šikovný Spilar vystihol rozohrávku Davisa, zaviedol puk do útočného pásma, zadovkou našiel Šedu a skúsený obranca dostal slovenského majstra do vedenia - 1:2. Hostia sa tešili z tesného náskoku ani nie dve a pol minúty, keď Junttila vyrovnal na 2:2. V tretej tretine Hylák betónom vychytal Haataju a keď sa neujali ani ďalšie šance lepšie korčuľujúcich Fínov, duel sa posunul do predĺženia. V ňom mali šance Donskoi aj Lapšanský a napokon o všetko
m rozhodol 5 sekúnd pred záverečnou sirénou švédsky obranca Adam Masuhr.

Ďalší zápas A-skupiny:
Bílí Tygři Liberec (ČR) - Kolín Haie (Nem.) 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 9. Jelínek (Gřegořek, Bulík), 32. Bulík (Jelínek, Gřegořek) - 40. Sulzer (Ohmann, Jamie Johnson), 2203 divákov

Tabuľka A-skupiny:
1. Oulu 5 2 2 0 1 14:11 10
2. Liberec 5 3 0 0 2 15:12 9
3. Kolín nad Rýnom 5 2 0 1 2 9:12 7
4. Košice 5 1 0 1 3 10:13 4

Doterajšie výsledky: Kolín - Košice 2:1, Liberec - Oulu 3:4, Košice - Oulu 1:2, Kolín - Liberec 1:4, Liberec - Košice 3:2, Oulu - Kolín 3:2 po sam. nájazdoch, Košice - Liberec 4:3, Kolín - Oulu 3:2, Oulu - Košice 3:2 po predĺž., Liberec - Kolín 2:1.

Ďalší program: Košice - Kolín (8.10.), Oulu - Liberec (8.10.)