Izrael zabil Palestínčanov podozrivých z únosu židovských tínedžerov

Izrael zabil Palestínčanov podozrivých z únosu židovských tínedžerov
Zdroj foto: SITA/AP
Dvaja Palestínčania, podozriví z júnového únosu troch židovských tínedžerov, zahynuli v noci nadnes počas prestrelky s izraelskými vojakmi v Predjordánsku. Oznámila to dnes agentúra AP s odvolaním sa na izraelskú armádu.

Dvojica predpokladaných únoscov - Marwán Kawasmí a Ámir abú Áiša - prišla o život počas operácie izraelskej armády na západnom brehu Jordánu, ktorej cieľom bolo zatknutie oboch hľadaných mužov.

"Začali sme strieľať, oni paľbu opätovali a zahynuli počas prestrelky," uviedol hovorca izraelskej armády.
Podľa správ miestnych obyvateľov izraelskí vojaci pred svitaním obkľúčili dom v predjordánskom Hebrone, z okolia ktorého bolo následne počuť streľbu, uviedla agentúra Reuters.

Húsám Kawasmí, tretí Palestínčan podozrivý z únosu, je už od júla v izraelskej väzbe a čelí obvineniam zo zámerného zavinenia smrti troch osôb, z ktorých sa bude zodpovedať pre izraelským vojenským súdom.

Traja izraelskí tínedžeri vo veku 16-19 rokov boli nezvestní od 12. júna a o niekoľko týždňov ich našli mŕtvych. Prípad vyvolal vlnu násilia, ktorá napokon vyústila do 50 dní trvajúcej vojny medzi Izraelom a Palestínčanmi v pásme Gazy.
K vykonaniu únosu sa v auguste prihlásilo palestínske radikálne hnutie Hamas. Izrael tvrdí, že únoscovia boli aktivistami Hamasu v oblasti Hebronu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá