Na MS v pretekoch Elite Peter Sagan a bratia Velitsovci

Aktualizované:
Na MS v pretekoch Elite Peter Sagan a bratia Velitsovci
Zdroj foto: SITA/AP
Tréner reprezentácie SR na MS v cestnej cyklistike (21. - 28. v španielskej Ponferrade) určil trojicu, ktorá v nedeľu nastúpi na preteky jednotlivcov s hromadným štartom kategórie Elite. Podľa slov Jána Valacha budú slovenský tím tvoriť Peter Sagan, Peter Velits a Martin Velits.

"Náhradníkmi sú Juraj Sagan a Michael Kolář. Juraj ako prvý náhradník je už tiež v Ponferrade, robí Petrovi sparringpartnera na tréningoch, Kolář zostáva doma,“ povedal pre TASR z dejiska šampionátu J. Valach a dodal: "V Ponferrade som už tretí deň. Nomináciu som určil po konzultácii s členmi komisie cestnej cyklistiky a rozhovormi s jednotlivými pretekármi. Sledoval som ich výsledky a výkonnosť v priebehu celého roka, ale najmä v posledný mesiac. Vychádzal som z toho, kto by mohol byť najprospešnejší lídrovi tímu Petrovi Saganovi. Z pohľadu výkonnosti a taktiky sú Peter Sagan a obaja Velitsovci najlepšou trojicou.“

Peter Velits, ktorý v nedeľu získal v tímovej časovke už tretí majstrovský titul, sa po pretekoch vrátil do Púchova, kde absolvuje v domácich podmienkach záverečnú prípravu na MS. Nominácia SR na preteky jednotlivcov Elite s hromadným štartom: Peter Sagan (Cannondale), Peter Velits (BMC), Martin Velits (Omega Pharma - Quick-Step) - náhradníci: Juraj Sagan (Cannondale), Michael Kolář (Tinkoff-Saxo), tréner Ján Valach.

Peter Velits dosiahol historický úspech

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá