Haider-Maurer víťazom dvojhry na challengeri v Trnave

Haider-Maurer víťazom dvojhry na challengeri v Trnave
Zdroj foto: Milan Krupčík
Rakúsky tenista Andreas Haider-Maurer sa stal víťazom dvojhry na turnaji Arimex Challenger Trophy v Trnave. Vo finále si ako nasadená päťka poradil s Chorvátom Antoniom Veičom po vyše dvojhodinovej trojsetovej bitke 2:6, 6:3, 7:6

Haider-Maurer si pripísal na konto celkovo ôsmy titul na ATP Challenger Tour. Podľa Rakúšana sa vývoj zápasu zlomil v druhom sete. "Keď som ho vtedy brejkol na 4:2, urobil dve-tri chyby. V tom geme som mal trochu šťastia. Až do toho okamihu bol lepším hráčom na kurte, v prvom sete bol oveľa lepší. Hral agresívnejšie, ja som bol unavený. Potom som si udržal podanie na 5:2 a druhý set som vyhral. Tretí už bol veľmi tesný, v tajbrejku môžete rovnako vyhrať ako prehrať. Na konci som mal viac šťastia a pridal som aj na agresivite," zhodnotil zápas pre oficiálny web turnaja www.atptrnava.sk Andreas Haider-Maurer, ktorý si odnáša z Trnavy šek na 6150 eur a 90 bodov do rebríčka ATP.

"Bolo to kvalitné finále, v zápase som začal dobre. Kontroloval som hru, v druhom sete som mal trochu smoly. Vzal mi podanie. V treťom sme obaja predviedli boj, ale pre Andreasa je to zaslúžené víťazstvo, dnes bol lepší. Je veľmi dobrý hráč, ukazuje to na kurte. Teraz je to vo vzájomnej bilancii 4:3 pre mňa, ale vždy to boli tesné zápasy. Vždy, keď niekto z nás dvoch vyhral, mohol to byť aj ten druhý. To je tenis," uviedol Veič.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá