Čada už nie je hlavným trénerom Slovana Bratislava

Aktualizované:
Rostislav Čada už nie je hlavným trénerom tímu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Slovan Bratislava. Ako informuje oficiálny web "belasých", skúsený kouč vo štvrtok večer požiadal o predčasné ukončenie kontraktu.

Po následnom rozhovore mu vedenie klubu vyhovelo a dohodlo sa na ukončení vzájomnej spolupráce.

V najbližšom zápase v sobotu 20. septembra doma proti CSKA Moskva povedie mužstvo dočasná trénerská dvojica Vladimír Országh - Ján Lipiansky, ktorá s tímom absolvuje piatkový tréning aj sobotňajšie ranné rozkorčuľovanie. Vedenie Slovana Bratislava oznámi meno nového hlavného trénera v krátkom čase.

Rostislav Čada bol šéfom realizačného tímu Slovana Bratislava od jari 2012. S mužstvom absolvoval dve kompletné sezóny v KHL, mužstvo viedol v dvoch ročníkoch European Trophy vrátane finálového turnaja v decembri 2012 v Bratislave. Dovedna stál na striedačke Slovana v 118 súťažných zápasoch v KHL, z toho v 112 v základnej časti a v štyroch vo štvrťfinále play-off Západnej konferencie v ročníku 2012/2013. Ďalšie dve stretnutia v Pohári nádeje v sezóne 2013/2014. Na striedačke Slovana mal bilanciu 55 víťazstiev a 63 prehier.

"Slovan Bratislava ďakuje Rostislavovi Čadovi za jeho poctivú a zodpovednú prácu, ktorú počas takmer 29-mesačného pôsobenia v Bratislave odviedol pre náš klub. Želáme mu veľa ďalších úspechov a spokojnosti v pracovnom, ako aj súkromnom živote," uvádza sa v stanovisku na klubovom webe.

TOP videá

Pre Országha je odchod Čadu šok

Po odchode Rostislava Čadu z pozície hlavného trénera tímu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava sa minimálne na jeden duel stal šéfom striedačky "belasých" jeho doterajší asistent Vladimír Országh. Stále iba 37-ročný Banskobystričan absolvuje premiéru ako hlavný tréner Slovana v sobotu v zápase proti CSKA Moskva. V minulosti viedol extraligovú Banskú Bystricu. "Keď som sa dozvedel túto správu vo štvrtok večer, bol to pre mňa šok. Vôbec som to nečakal," povedal Országh po piatkovom predpoludňajšom tréningu na hlavnej ploche Slovnaft Arény Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Jeho asistentmi v sobotňajšom domácom súboji proti CSKA budú Ján Lipiansky a Pavol Rybár. "Chýbal nám jeden do partie a Jano Lipiansky bol s tímom celý minulý rok, tak chlapcov pozná. Voľba padla na neho," prezradil dočasný kouč Országh, ktorý mal pred hráčmi Slovana len krátky príhovor v piatok predpoludním: "Zdôrazňoval som im, že pri mojom príchode sa mi páčila disciplína v tíme, ako si to Rosťo (Čada, pozn.) zariadil a fungovalo to tu. Prízvukoval som im, že nič sa nemení a ideme ďalej."

Po prekvapujúcej informácii a náhlej zmene na striedačke Slovana nemá Országh čas rozmýšľať nad zvýšeným tlakom, ktorý teraz bude na jeho osobu. "Musím byť pripravený rovnako ako mužstvo. Máme pred sebou ťažký zápas proti CSKA. Nie je čo vymýšľať, chalani poznajú systém. Musíme sa len zodpovedne pripraviť. Je to zatiaľ dočasné riešenie na jeden zápas. Chcem si to užiť, rovnako aj chalani. Oni do toho dajú všetko, veď hráme proti CSKA a netreba hľadať špeciálnu motiváciu. Všetci veľmi dobre viem, proti komu hráme. Urobíme maximum pre to, aby sme boli úspešní. Bola by chyba niečo výrazne meniť na jeden duel a mýliť chalanov. Ťažko je vymýšľať niečo na jediný duel," poznamenal bývalý hokejista zámorskej NHL a pokračoval: "Viem, že vedenie klubu hľadá nového trénera, moje pôsobenie pri tíme je zatiaľ dočasné. Predstaviť si viem všetko, aj zotrvanie na poste hlavného kouča, ale treba brať do úvahy veľa vecí, skúsenosti a náročnosť KHL. Mnoho vecí je za, ale veľa aj proti," myslí si Országh a naznačil aj menšie zmeny v A-tíme Slovana na sobotňajší duel proti moskovskému mužstvu. "Nejaké korekcie budú, no na nich sme sa dohodli už včera s Rosťom. Bude to však len kozmetické. Hrať nebude White, na jeho miesto nastúpi prvýkrát v sezóne Andrej Šťastný. Čo sa týka brankárov, uvidíme až ráno pred zápasom. Duel proti Čerepovcu Backlund neodchytal v stopercentnom stave. Bek Štajnoch už je k dispozícii, no máme veľa obrancov a čaká na svoju šancu," informoval.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá