Hamšík si po víťazstve odniesol päť dresov Sparty

Hamšík si po víťazstve odniesol päť dresov Sparty
Zdroj foto: SITA
Víťazstvo a päť dresov súpera. Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík sa vo štvrtok tešil z úspešného vstupu svojho SSC Neapol do I-skupiny Európskej ligy a po domácom triumfe 3:1 nad pražskou Spartou navyše získal výmenou až päť dresov českého majstra.

"Chcem s nimi potešiť kamarátov," vysvetlil Hamšík na svojom oficiálnom webe. "Zápas proti Sparte bol pre mňa trošku zvláštny, veď som ako Slovák nastúpil proti českému tímu. Bolo to však v pohode, nebolo to vôbec vyhecované," tvrdí kapitán Neapola, ktorý vydržal na ihrisku do 82. minúty.

Sparta síce na pôde favorita viedla od 14. minúty po góle Hušbauera, no domáci ešte do prestávky vyrovnali a v druhom polčase rozhodli o víťazstve. "Po nedeľňajšej ligovej prehre s Chievom sme chceli v každom prípade vyhrať. Som rád, že sa nám to nakoniec aj podarilo. Začiatok bol nepríjemný, keď sa vedenia ujala Sparta. Ukázali sme však charakter a otočili sme skóre," uviedol Hamšík, ktorý ešte za nepriaznivého stavu mohol vyrovnať, jeho tvrdá delovka však opečiatkovala len brvno Bičíkovej brány.

Najbližším súperom Neapola v 2. kole skupinovej fázy bude 2. októbra na Pasienkoch Slovan Bratislava. Slovenský šampión vo štvrtok utrpel na trávniku Young Boys Bern debakel 0:5.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá