V kempoch NHL sa predstaví sedemnásť Slovákov

V kempoch NHL sa predstaví sedemnásť Slovákov
Zdroj foto: SITA
Sedemnásť slovenských hokejistov je na súpiskách klubov NHL pre úvod kempov, ktoré sa začnú vo štvrtok a piatok. Slovenský hokej má zastúpenie v štrnástich tímoch. Najväčší počet hráčov spod Tatier evidujú v Detroite, kde sú Tomáš Tatar, Tomáš Jurčo a Marek Tvrdoň.

Tatar má istotu prvého mužstva, Jurčo je na hrane medzi Red Wings a farmou v Grand Rapids, kde by mal začať ročník Tvrdoň. Dvaja Slováci sú v New Yorku Islanders, k Ľubomírovi Višňovskému počas prestávky pribudol brankár Jaroslav Halák, obaja sú súčasťou základného kádra tímu z Long Islandu. Istotu štartu v NHL by mali mať aj Zdeno Chára z Bostonu, Andrej Meszároš z Buffala, Andrej Sekera z Caroliny, Marián Hossa z Chicaga, Martin Marinčin z Edmontonu, Tomáš Kopecký z Floridy, Marián Gáborík z LA Kings a Peter Budaj z Montrealu. O ďalšiu šancu v Tampe sa bude usilovať Richard Pánik, prvé mužstvo by mu pravdepodobne nemalo uniknúť.

Premiéru v kempoch NHL má Marko Daňo, ktorý sa pokúsi vybojovať si miesto v Columbuse. O šancu v New Yorku Rangers opäť zabojuje Marek Hrivík a v kempe Washingtonu sa pokúsi získať zmluvu Michal Čajkovský, ktorého s veľkou pravdepodobnosťou čaká sezóna v Hershey v AHL. Edmonton ešte môže pozvať po vydarenom nováčikovskom kempe Martina Gernáta, zatiaľ však na oficiálnej súpiske Oilers nefiguruje jeho meno.

V úvode kempov čakajú hráčov už tradičné lekárske prehliadky, po nich budú nasledovať tréningy a modelové zápasy. Kolotoč prípravných duelov sa začne v nedeľu 21. septembra. Počas pätnástich dní odohrajú tímy celkovo 105 stretnutí. Jedným z vrcholov bude súboj v Sylvan Lake medzi Arizonou Coyotes a Calgary Flames, ktorý vyhrali ľudia v meste v sponzorskej súťaži. Okrem tradičných sídiel klubov sa prípravné zápasy budú hrať aj v Bridgeporte v Connecticute, kde sa 3. októbra stretnú Boston s New Yorkom Islanders, v novej hale v Brooklyne (New Jersey - New York Islanders, 26. septembra), Colorado Springs (Colorado - Los Angeles, 2. októbra), Kansase City (Dallas - St. Louis, 27. septembra), Las Vegas (Colorado - Los Angeles, 4. októbra), Londone (Philadelphia - Toronto, 22. septembra), Québecu City (Montreal - Colorado, 26. septembra), St. John´se (New York Islanders - Ottawa, 22. septembra), Saskatoone (Edmonton - Chicago, 28. septembra) a Stocktone (San Jose - Vancouver, 23. septembra). Súboje sú naplánované do 5. októbra, základná časť NHL sa potom začne 8. októbra.

Do novej sezóny 2014/2015 vstúpi šesť klubov s novými trénermi. Vo Washingtone sa postaví na lavičku Barry Trotz, v Caroline Bill Peters, na Floride Gerard Gallant, v Nashville Peter Laviolette, v Pittsburghu Mike Johnston a vo Vancouveri Willie Desjardins. Informácie zverejnili klubové weby.

Slováci v kempoch klubov NHL:
Boston Bruins: Zdeno Chára 
Buffalo Sabres: Andrej Meszároš 
Carolina Hurricanes: Andrej Sekera 
Chicago Blackhawks: Marián Hossa 
Columbus Blue Jackets: Marko Daňo 
Detroit Red Wings: Tomáš Jurčo, Tomáš Tatar, Marek Tvrdoň 
Edmonton Oilers: Martin Marinčin 
Florida Panthers: Tomáš Kopecký 
Los Angeles Kings: Marián Gáborík 
Montreal Canadiens: Peter Budaj 
New York Islanders: Jaroslav Halák, Ľubomír Višňovský 
New York Rangers: Marek Hrivík 
Tampa Bay Lightning: Richard Pánik 
Washington Capitals: Michal Čajkovský

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá