Cibulková postúpila v Tokiu do štvrťfinále

17.9.2014 08:22

Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do štvrťfinále na turnaji Pan Pacific Open v japonskom Tokiu, keď si v stredu poradila v osemfinálovom 2. kole s Američankou CoCo Vandeweghovou vo dvoch setoch po vyrovnanom priebehu za 126 minút 7:6 (5), 7:5.

Podanie nebolo tentoraz zbraňou pre Cibulkovú a ani Vandeweghovú. V prvom sete prehrali obe hráčky po päť gemov pri vlastnom podaní. V tajbrejku využila Cibulková až štvrtý setbal. V druhom dejstve podávala za stavu 5:4 na víťazstvo, ale súperka sa rýchlo ujala vedenia 40:0.

Slovenka odvrátila dve brejkové loptičky, ale tretiu už nie a súboj pokračoval ďalej. V následnom geme však Cibulková opäť vzala súperke servis a napokon pri vlastnom dokráčala k úspechu. 4

Cibulková má už istotu finančnej prémie 21 780 dolárov a 100 bodov do príslušného rebríčka WTA.

Výsledok stredajšieho stretnutia osemfinálového 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Toray Pan Pacific Open v japonskom Tokiu (dotácia 1 000 000 USD, tvrdý povrch Deco Turf):