Martin odolával Košiciam až do nájazdov

14.9.2014 23:17

Hokejisti Košíc zvíťazili v nedeľňajšom dueli 2. kola Tipsport extraligy nad Martinom 4:3 po samostatných nájazdoch. Úradujúci majster SR v zápase trikrát viedol, ale hostia vždy dokázali kontrovať.

Na úvodný presný zásah Tomáša Hrnku zo štvrtej minúty odpovedal o desať minút neskôr Peter Galamboš. Košice poslal do vedenia v 23. min Erik Černák, na 2:2 vyrovnal v polovici zápasu Lukáš Finsterle. Hrnka v úvode tretej časti strelil druhý gól a Košice boli opäť vo výhode. Zápas poslal so predĺženia Andrej Themár gólom na 3:3 v 50. minúte. V nadstavenom čase sa nepodarilo skórovať ani jednému z tímov a duel dospel do nájazdovej lotérie. V prvej sérii bol úspešný domáci Bartoš, no v druhej vyrovnal Markovič. O víťazovi rozhodol v tretej sérii Spilar.

Hokej - Tipsport extraliga 2014/2015 - 2. kolo:

HC Košice - MHC Mountfield Martin 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 4. Hrnka (Philipp, Lapšanský), 23. Černák (Hrnka, Spilár), 44. Hrnka (Cebák, Stupka), rozhodujúci sam. nájazd Spilar - 13. Galamboš (T. Varga, Markovič), 32. Finsterle (Suja), 50. Themár (Važan)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák - Gajan, Smrek, 3220 divákov

Košice: Hylák - Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Macejko, Šeda - Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus - Spilar, P. Bartoš, Jenčík - Sojčík, Češík, Bicek - Hinďoš, Matúš Chovan, Stupka

Martin: J. Čech - Matejka, I. Ďatelinka, Tupý, Kolba, Dvořák, P. Smrek, Rusina, Brcko - T. Varga, Galamboš, Markovič - Važan, Fujerík, Themár - Suja, T. Klíma, Finsterle - L. Klíma, Illo, O. Jokeľ