Babiš musel na letisku presviedčať colníkov, že je minister

Babiš musel na letisku presviedčať colníkov, že je minister
Zdroj foto: SITA
Český minister financií Andrej Babiš, ktorý je s prezidentom Milošom Zemanom na oficiálnej návšteve Francúzska, musel na parížskom letisku presviedčať colníkov, že je ministrom českej vlády. Pricestoval totiž bežným letom a colníci, ktorí si ho po pristátí vybrali na náhodnú kontrolu, mu najprv nechceli uveriť. Babiš sa so svojou príhodou zveril dnes novinárom.

Minister priletel do Paríža v pondelok večer linkovým letom spoločnosti ČSA. Na colnici ho zastavila pracovníčka colnej správy na kontrolu - napriek tomu, že Babiš cestoval v rámci hraníc schengenského priestoru, kde nie sú hraničné kontroly, napísal český spravodajský portál Novinky.cz.

Babiš podal pracovníčke pas a vyhlásil: "Idem za vaším prezidentom (Francoisom Hollandom)." Zamestnankyňa však mala pocit, že si z nej strieľa.

"Povedal som jej, že to myslím vážne, že som minister," opísal Babiš situáciu. V cestovnom doklade mal svoju funkciu zaznamenanú. Nedorozumenie sa vysvetlilo aj vďaka ďalšiemu colníkovi a Babiš mohol pokračovať v ceste.
Zeman a Babiš sa dnes zúčastnili na seminári s predstaviteľmi francúzskej politickej scény a popoludní približne hodinu diskutovali s prezidentom Hollandom, informoval web Novinky.cz.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá