Kytnár napokon do Banskej Bystrice

Aktualizované:
Kytnár napokon do Banskej Bystrice
Zdroj foto: TASR
Krátko pred začínajúcou sa novou extraligovou sezónou posilnili hráčsky káder HC '05 Banská Bystrica dvaja ofenzívni hokejisti. Do kádra tímu trénera Miroslava Chudého sa vracia Branislav Bendík a do prvej reprezentačnej prestávky sa na zmluve s klubom dohodol aj Milan Kytnár, ktorý pričuchol aj k NHL.

Center so skúsenosťami z reprezentácie Kytnár v uplynulom ročníku pôsobil v Karlových Varoch a špekulovalo sa, že tento začne v rodných Topoľčanoch. Dvadsaťpäťročný stredný útočník hral v sezóne 2012/2013 vo farbách Slovana Bratislava v KHL, vyskúšal si aj najvyššiu fínsku súťaž a v zámorí ECHL, AHL a WHL. V ročníku 2011/2012 nastúpil na jeden duel za Edmonton Oilers v NHL.

Dvadsaťštyriročný Bendík odštartoval kariéru v českých juniorských súťažiach, v rokoch 2009 až 2011 našiel uplatnenie v rodnej Banskej Bystrici. Predminulú sezónu odohral v dánskom Aalborgu, kde si v 40 zápasoch pripísal 14 gólov a pridal aj 13 asistencií. Minulý ročník bol v Kazachstane, kde si obliekal dres Karagandy a sezónu dohral v Banskej Bystrici. S manažmentom podpísal kontrakt do konca aktuálnej sezóny.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá