Krištáľová Rallye 2014

Aktualizované:
Slovensko dnes žije jednou z najväčších charitatívnych akcií aká sa u nás organizuje. Tá spojí známych hercov, spevákov či známe tváre z televíznej obrazovky. Všetci si sadnú do starých historických vozidiel a vydajú sa na dlhú cestu po Slovensku. Počas nej budú zbierať peniaze na pomoc pre opustené či choré deti. Finančná zbierka pomôže desiatkam ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú.

Odštartovala Krištáľová rallye, benefičná jazda na pomoc chorým deťom

Z bratislavského Hviezdoslavovho námestia odštartovala dnes Krištáľová rallye, ktorú už po štvrtý raz organizuje Nadácia Krištáľové krídlo. Trasa jazdy historických vozidiel, ktorých posádky tvoria známe osobnosti z odbornej, spoločenskej a kultúrnej oblasti, pokračuje z Hviezdoslavovho námestia cez Rusovce, Gabčíkovo, Orechovú Potôň a skončí v Dunajskej Strede. V cieli Krištáľovej rallye sa večer uskutoční benefičný koncert, ktorého sa bez nároku na honorár pravidelne zúčastňujú známi slovenskí a českí umelci.

„Na večernom benefičnom koncerte v športovej hale v Dunajskej Strede vystúpi Sisa Lelkes Sklovská, skupina Hex, Laci Strike, Krisztina Szeredy, Ivan Tuli Vojtek, Karin Haydu, skupina Funny Fellows, Martin Madej, Derzsi György aj ďalší umelci. Všetci účastníci budú zároveň robiť na trase Krištáľovej rallye verejnú zbierku. Priame televízne vstupy vysiela televízia TA3 počas celého dňa a rozhlasové vstupy Fun rádio. Záznam z celého benefičného podujatia a večerného koncertu odvysiela televízia TA3 15. septembra,“ povedala pre TASR riaditeľka nadácie Krištáľové krídlo Mária Vaškovičová.

Krištáľovú rallye podporia tento rok viaceré známe osobnosti. „Prvoradá a podstatná vec z môjho pohľadu je, že tu nie sme len pre seba, že sme tu aj pre druhých. Pomáhať je treba a tak to aj ja cítim. Na Krištáľovej rallye som druhý rok, okrem toho podporujem veľa malých akcií, ktoré robím celý život, odkedy som mediálne známy. Ľudia ma veľmi často oslovujú o pomoc. Mám pocit, že jednoduchí a bežní ľudia, ktorí majú hlboko do vrecka, pomáhajú radšej a viac, ako tí, ktorí by mohli pomáhať,“ povedal pre TASR herec Jozef Vajda.

„Celé tie roky, čo fungujem v mojej profesii, sa venujem aj charite a neviem si predstaviť, že by som to nerobila. Je to u mňa prirodzená záležitosť, som hrdá na to, že kus môjho umenia môžem venovať na šľachetnú vec, akou je aj táto Krištáľová rallye. Sama som v Čechách a na Slovensku robila takéto charitatívne koncerty, mám k tomu veľmi dobrý vzťah, mám široký záber – od malých detí, cez mentálne postihnutých až po starých ľudí. Vždy, keď môžem, pomôžem,“ dodala speváčka Sisa Lelkes-Sklovská.

„Krištáľové krídlo vnímam ako veľmi zmysluplné oceňovanie ľudí na Slovensku, je to jedna z tých krásnych aktivít. Pre mňa pomoc znamená moju sociálnu zodpovednosť, ktorú si vyvodzujem z toho, že som športovec, že som známy človek, ktorého ľudia vidia pri športových úspechoch a tešia sa z nich. Charitu vnímam ako niečo, čo by sme mali robiť, bez ohľadu na to, či sú prírodné katastrofy, či ju treba robiť v blízkosti u susedov alebo na druhom konci Slovenska. Pokiaľ máme možnosti, pokiaľ sme zdraví a vieme sa o seba postarať, tak by sme to dobré mali poslať aj ďalej,“ doplnila predsedníčka správnej rady nadácie Krištáľové krídlo a úspešná športová strelkyňa Danka Barteková.

Hlavným cieľom finančnej pomoci v tomto ročníku sú Občianske združenie Návrat, ktoré sa stará o opustené deti a Občianske združenie Spoza v Dunajskej Strede. Občianske združenie Návrat sa stará o opustené deti, občianske združenie Spoza v Dunajskej Strede o ľudí žijúcich s autizmom, prípadne s inými postihnutiami. Krištáľové krídlo chce pomôcť aj dvom vybraným rodinám z Dunajskej Stredy, ktoré sa ocitli vo veľkej sociálnej núdzi a opustenosti, pritom vychovávajú nevyliečiteľne choré deti.

Prispieť môže každý, zakúpením srdiečka v minimálnej čiastke 1 euro, ktoré boli ručne vyrobené ľuďmi s mentálnym postihnutím v chránenej dielni Vstúpte, n.o. a v chránených dielňach Drahuškovo. Prispieť možno aj zaslaním ľubovoľnej sumy na číslo účtu Nadácie Krištáľové krídlo 2962795958/0200. Podporiť zbierku môžu záujemcovia aj zaslaním DMS na číslo 877 v tvare DMS KRIDLO (DMS medzera KRIDLO). Cena darcovskej sms je 2 eurá. Zbierka trvá do 31. decembra.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá