Navarro víťazom 13. etapy na Vuelte, vedie stále Contador

Aktualizované:
Daniel Navarro sa stal víťazom piatkovej 13. etapy na cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa. Španielsky jazdec z tímu Cofidis zvládol 188,7-kilometrovú trasu z Belorada do Obregónu za 4:21:04 h. Pre 31-ročného deviateho muža vlaňajšej Tour de France je to prvé tohtoročné prvenstvo.

Na druhom mieste skončil Navarrov krajan Daniel Moreno (Kaťuša) a tretí bol Holanďan Wilco Kelderman (Belkin). Obaja zaostali za víťazom o dve sekundy.

Červené tričko pre lídra pretekov si udržal Alberto Contador zo zoskupenia Tinkoff-Saxo, ktorý v piatok skončil na siedmej priečke o päť sekúnd za Navarrom. Priebežne druhý je s odstupom 20 sekúnd Alejandro Valverde z Movistaru, tretí Kolumbijčan Riboberto Urán z Omegy Pharma - Quick-Step zaostáva s Contadorom o viac ako jednu minútu. 

Výsledky - cyklistické preteky Vuelta a Espaňa: 

13. etapa (Belorado - Obregón): 1. Daniel Navarro (Šp.) Cofidis 4:21:04 h, 2. Daniel Moreno (Šp.) Kaťuša, 3. Wilco Kelderman (Hol.) Belkin obaja +2 s, 4. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar, 5. Nacer Bouhanni (Fr.) FDJ.fr, 6. Damiano Caruso (Tal.) Cannondale všetci +5 

Poradie po 13. etape: 1. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff-Saxo 48:59:23 h, 2. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +20 s, 3. Rigoberto Urán (Kol.) Omega Pharma - Quick-Step +1:08 min, 4. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +1:20, 5. Joaquim Rodríguez (Šp.) Kaťuša +1:35, 6. Samuel Sánchez (Šp.) BMC +1:52

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá