Slovensko sa bude uchádzať o hokejové MS 2019

Aktualizované:
Slovensko sa bude uchádzať o hokejové MS 2019
Zdroj foto: SITA
Slovensko sa bude uchádzať o usporiadanie hokejových majstrovstiev sveta v roku 2019. Druhým kandidátom na usporiadanie šampionátu je Švajčiarsko. Vo štvrtok to potvrdil prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček.

"K 1. septembru sme podali prihlášku a Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) túto žiadosť zaregistrovala. O usporiadanie MS budeme bojovať spoločne so Švajčiarskom," uviedol vo štvrtok Nemeček. O pridelení svetového šampionátu v roku 2019 sa rozhodne na budúcoročných MS v Prahe a Ostrave. "Budúci týždeň bude zasadať polročný kongres, kde začneme s kampaňou medzi delegátmi. Sme v prípravnom štádiu. O pridelení MS sa oficiálne rozhodne na budúci rok v Prahe. Budeme sa snažiť, aby po ôsmich rokoch opäť prišli MS na Slovensko," dodal Nemeček.

Prípadné dejiská MS na Slovensku nie sú zatiaľ známe. V súčasnosti zhromažďuje SZĽH všetky potrebné informácie, ktoré zahŕňa ďalší proces kandidatúry. "Čaká nás náročná prezentácia, v rámci ktorej musíme predstaviť všetky potrebné dokumenty, mestá, hotely a všetko podať na IIHF. V Prahe sa následne uskutoční záverečná prezentácia oboch krajín a delegáti rozhodnú, kde sa MS napokon uskutočnia. V roku 2017 budeme mať skúšku v podobe šampionátu hráčov do 18 rokov a dovtedy zrejme stihneme usporiadať aj MS v in-line hokeji. Verím, že uspejeme," dodal ku kandidatúre Nemeček.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá