Po krádeži bankomatu zadržali v Rakúsku Slováka

Po krádeži bankomatu zadržali v Rakúsku Slováka
Zdroj foto: SITA
Slovák sa podieľal na krádeži bankomatu zo supermarketu, ku ktorej došlo v nedeľu skoro ráno v obci Podersdorf v rakúskej spolkovej krajine Burgenland. Páchateľ však odmieta vypovedať, informovala v pondelok verejnoprávna televízia ORF.

Polícia predpokladá, že za krádežou sú páchatelia pochádzajúci z Českej republiky a Slovenska. Svedčí o tom aj skutočnosť, že auto, na ktorom Slovák unikal a podarilo sa ho zastaviť niekoľko hodín po čine počas divokej naháňačky na diaľnici A6 pri obci Pama, bolo síce ukradnuté Rakúsku, ale evidenčné čísla pochádzali z krádeže v Česku.

Zatiaľ sa stále nevie, koľko páchateľov sa podieľalo na krádeži bankomatu v Podersdorfe ležiacom 40 kilometrov južne od Bratislavy. K peniazom sa však nedostali, keďže policajti našli bankomat neporušený v jednom z dvoch áut zlodejov.

Páchatelia nenechali nič na náhodu a pred svojím činom prepichli pneumatiky policajného auta zaparkovaného pred policajnou stanicou v Podersdorfe. V zastavenom aute sa našli aj kovové ostne určené na zničenie pneumatík prenasledovateľov.


Vyšetrovatelia v pondelok skúmali auto a bankomat. Identitu Slováka sa im zatiaľ nepodarilo zistiť a nerozhodlo sa ani o uvalení vyšetrovacej väzby.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá