Chelsea rozstrieľala Everton

30.8.2014 23:07

Gólové hody zažili diváci v Liverpoole. V 3. kole Premier league Everton – Chelsea padlo až 9 gólov!

Ani v 3. kole anglickej Premier League sa tréner futbalistov Manchestru United Luis van Gaal netešil z víťazstva. Jeho zverenci nestrelili v úvodnom sobotňajšom stretnutí na pôde nováčika FC Burnley ani jeden gól a po remíze 0:0 majú v tabuľke na konte dva body. Naopak Burnley si po dvoch prehrách z úvodu sezóny pripísalo vôbec prvý. O ďalšie veľké prekvapenie sa postaral majstrovský Manchester City, ktorý doma prekvapivo podľahol Stoke City 0:1.
Prvý polčas priniesol niekoľko gólových šancí, aktívnejší v tejto štatistike však boli prekvapivo domáci hráči. Po zmene strán vsadili na defenzívnu taktiku a úspešne eliminovali neefektívne útočné výpady "červených diablov". Tí sa nedokázali presadiť ani pri záverečnom nápore a na prvé víťazstvo v novej sezóne stále čakajú. V drese hostí nastúpila od začiatku aj nová posila z Realu Madrid Angel Di Maria, no v 70. minúte ho vyradili z hry kŕče a miesto na trávniku prenechal Andersonovi.

V sobotu si prvú prehru v sezóne pripísal aj obhajca titulu Manchester City. Na domácej pôde prekvapujúco nestačil na Stoke City, ktorého hráči si po presnom zásahu Mameho Dioufa z 58. minúty odviezli z Etihad Stadium všetky tri body. Waleská Swansea doma prevalcovala West Bromwich Albion 3:0, Newcastle na domácej tráve remizoval s Crystal Palace 3:3.

Na víťaznej vlne sa naďalej vezú futbalisti londýnskej Chelsea. Trpkosť prehry neokúsili ani v 3. kole a na pôde Evertonu triumfovali v gólovej prestrelke vysoko 6:3. O dva presné zásahy sa do siete liverpoolského klubu postarala nová akvizícia "The Blues" Diego Costa. Zverencom Jose Mourinha patrí v tabuľke priebežná 1. priečka.

Premier League - 3. kolo:

FC Burnley - Manchester United 0:0
21.099 divákov.

Manchester City - Stoke City 0:1 (0:0)
Gól: 58. Diouf, 45.622 divákov.

Newcastle United - Crystal Palace 3:3 (1:1)
Góly: 37. Janmaat, 73. Aarons, 88. Williamson - 1. Gayle, 48. Puncheon, 90. Zaha, 49.226 divákov.

Queens Park Rangers - AFC Sunderland 1:0 (1:0)
Gól: 45.+2 Austin, 17.930 divákov.

Swansea City - West Bromwich Albion 3:0 (2:0)
Góly: 2., 71. Dyer, 24. Routledge, 20.318 divákov.

West Ham United - Southampton 1:3 (1:1)
Góly: 27. Noble - 45., 68. Schneiderlin, 83. Pelle, 34.907 divákov.

FC Everton - Chelsea Londýn 3:6 (1:2)
Góly: 45. Mirallas, 69. Naismith, 76. Eto'o - 1. a 90. Costa, 3. Ivanovič, 67. Coleman (vlastný), 74. Matič, 78. Ramirez