Slovan v úvode bez Fostera a Štajnocha, kapitánom Bartovič

Aktualizované:
Slovan v úvode bez Fostera a Štajnocha, kapitánom Bartovič
Zdroj foto: SITA
Hráči Slovana Bratislava nastúpia na svoj úvodný duel v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) vo štvrtok 4. septembra proti Medveščaku Záhreb bez dvojice skúsených obrancov Kurtisa Fostera a Martina Štajnocha. Kanaďana Fostera, ktorý prišiel do slovenskej metropoly práve z Medveščaka, trápi medzirebrové svalstvo. Dlhoročný hráč Slovana Štajnoch má zlomené rebrá.

"Obaja na budúci týždeň nebudú hrať. Foster sa zúčastnil iba začiatku prípravy, dlhodobo už netrénuje a nehrá. Od jeho kvalít sme si veľa sľubovali. Štajnoch nemôže hrať pre zlomené rebrá. Absenciu oboch vidím v okruhu dvoch týždňov alebo aj dlhšie," odpovedal na otázku agentúry SITA tréner Rostislav Čada.

Český kouč je presvedčený, že ďalší jeho zverenci budú stopercentne pripravení na úvodný duel v tretej sezóne Slovana v KHL. "Verím, že ostatní hráči si oddýchnu, dobre ich pripravíme a vyladíme formu, aby sme boli v prvom stretnutí úspešní," doplnil Čada.

Aj v novej sezóne povedie Slovan do bojov v KHL s kapitánskym céčkom na drese Milan Bartovič. Líderskú funkciu si plnil už počas prípravy a céčko mu zostane aj v samotnej sezóne. "Celú dobu počas prípravy sme pracovali na určitých riešeniach. Nie je dôvod - a bolo by aj chybou - niečo meniť krátko pred štartom súťaže," dodal Čada.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá