Izraelská polícia našla telo nezvestného študenta ješivy, vylúčila násilný motív

Izraelská polícia našla telo nezvestného študenta ješivy, vylúčila násilný motív
Zdroj foto: SITA/AP
Izraelská polícia vo štvrtok potvrdila, že našla telo 23-ročného amerického študenta, ktorý bol nezvestný od minulého týždňa. Polícia súčasne uviedla, že nemá podozrenie, že smrť Aarona Sofera bola násilná.

Sofer, študent seminára z amerického štátu New Jersey, zmizol minulý piatok počas túry v lesoch neďaleko pamätníka holokaustu Jad vašem. Jeho telo sa našlo vo štvrtok.

Polícia oznámila, že na základe pitvy a analýz dospela k záveru, že Sofer nezomrel násilnou smrťou. Telo v najbližších hodinách vydajú rodine, uviedla hovorkyňa izraelskej polície, ktorá však nezverejnila, v akom stave a za akých okolností sa telo našlo.

Policajný hovorca Micky Rosenfeld predtým informoval, že Sofer sa vydal na túru s priateľom, ale počas výstupu sa jeden druhému stratili. Rosenfeld uviedol, že do pátrania po nezvestnom nasadili aj špeciálne cvičené psy, jazdnú políciu, ako aj vrtuľníky a dobrovoľníkov. Pátralo sa na celom území jeruzalemského lesa, ktorý má rozlohu 125 hektárov.

Pátranie po Soferovi bolo v Izraeli ostro sledované po tom, ako sa v júni stratili traja študenti ješivy, ktorých - ako sa neskôr ukázalo - uniesli a zabili palestínski aktivisti. Zodpovednosť za ich zabitie prebrala palestínska militantná organizácia Hamas. Tento incident prispel k zvýšeniu napätia v izraelsko-palestínskych vzťahoch a k rozpútaniu sedem týždňov trvajúcich bojov medzi Izraelom a militantmi v palestínskom pásme Gazy, ktoré sa v utorok skončili uzavretím časovo neobmedzeného prímeria.

Od 8. júla, keď Izrael začal ofenzívu v Gaze s cieľom ukončiť raketové ostreľovanie krajiny militantmi, bolo v pásme zabitých 2139 ľudí, prevažne civilistov - z toho vyše 490 detí. Izrael prišiel o 64 vojakov a piatich civilistov. Podľa Palestínskeho centra pre ľudské práva stratilo v pásme Gazy v dôsledku bojov strechu nad hlavou 540.000 ľudí.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá