Aliancia za rodinu chce spojiť referendum o rodine s komunálnymi voľbami

Aktualizované:
Aliancia za rodinu chce spojiť referendum o rodine s komunálnymi voľbami
Zdroj foto: SITA
Petíciu za referendum o ochrane rodiny s vyše 408.000 podpismi v 41 škatuliach odovzdali dnes členovia Aliancie za rodinu (AZR) v podateľni kancelárie Prezidenta SR. Tým zavŕšili päťmesačné úsilie vyše 4500 dobrovoľníkov pri zbieraní podpisov, aby prezident mohol vypísať referendum počas komunálnych volieb 15. novembra.

"My sme sa pred prezidentskými voľbami stretli so všetkými kandidátmi a aj Andrej Kiska nám prisľúbil, že ak petícia splní ústavné požiadavky, tak referendum vypíše a spojí ho s voľbami, aby sa šetrili náklady. Preto sme urobili všetko a prvýkrát v histórii Slovenska sa v petícii ukázala sila verejnosti, že ľuďom záleží na hodnotách, na rodine. V mnohých krajinách sa táto hodnota stráca a my chceme chrániť naše deti, ktoré potrebujú otca a matku," zdôvodnil na dnešnej tlačovej konferencii v záhrade Prezidentského paláca hovorca AZR Anton Chromík.

Podľa neho táto petícia ponúka Slovensku možnosť odmietnuť sociálne experimenty s deťmi a rodinami. Žiadne iné spolužitie okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou sa nemôže nazývať manželstvom, žiadni dvaja otcovia nenahradia matku, ani dve či tri matky nenahradia otca. Aktivisti sú zároveň presvedčení, že rodičia musia mať právo na výchovu svojich detí v súlade s ich hodnotami a presvedčením a škola ich nemôže nútiť do vzdelávania v oblasti sexuálneho správania či o rôznych kultúrno-etických otázkach bez ich súhlasu.

"Normálna rodina je základ spoločnosti. Nikto nič lepšie nevymyslel. Tento deň odovzdania petície je veľký pre našu Alianciu, aj historický pre republiku," konštatovala Anna Verešová, ktorá novinárov oboznámila so štyrmi otázkami referenda.

Dobrovoľníci zbierali od 5. apríla podpisy vo vyše 70 mestách. K petícii sa pridali i zahraniční Slováci nielen z okolitých krajín, ale aj z USA, Nemecka a Francúzska.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá