Podľa Štefanca Fico porušuje zákon, do Bruselu ide bez mandátu NR SR

Podľa Štefanca Fico porušuje zákon, do Bruselu ide bez mandátu NR SR
Zdroj foto: SITA
Premiér Robert Fico pôjde podľa podpredsedu SDKÚ-DS Ivana Štefanca na rokovanie európskej rady bez mandátu slovenského parlamentu, čím porušuje zákon.

Ako povedal Štefanec dnes na tlačovej besede, Fico porušuje pravidlá a zákony, pretože pred každým zasadnutím európskej rady si má prísť do parlamentu po mandát, s ktorým zastupuje Slovensko. Podľa ústavného zákona musí prísť člen vlády pred rokovaním v Bruseli na rokovanie parlamentného výboru pre európske záležitosti konzultovať svoj postoj. „Fico ignoruje pravidlá a zákon. Vyzývame ho preto verejne, aby nepoškodzoval slovenské záujmy. Vyzývam ho, aby dodržal jednotnú pozíciu v slovenskej zahraničnej politike a presadzoval kroky, ktoré pomôžu obmedziť ruskú agresiu na Ukrajine,“ povedal Štefanec.

Štefanca veľmi znepokojuje postoj, cynizmus a dvojtvárnosť Fica, ktorý v Bruseli schvaľuje sankcie proti Rusku a doma ich kritizuje. „Takýto postoj znevažuje postoj Slovenska ako dôveryhodného partnera,“ konštatoval s tým, že mnoho poslancov Európskeho parlamentu sa ho pýta, prečo Fico spochybňuje dohody a pravidlá, na ktorých sa dohodlo na európskej pôde. "Považujem za nezodpovedné, aby Fico pokračoval v týchto vyjadreniach."

Fico viackrát na Slovensku kritizoval sankcie proti Rusku. Ako však upozornil predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník, sám ich v Bruseli schválil 16. júla.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá