Degenkolb vyhral štvrtú etapu Vuelty, lídrom stále Matthews

Aktualizované:
Štvrtú etapu cyklistickej Vuelty z Mairena del Alcor do Córdoby (164,7 km) vyhral Nemec John Degenkolb (4:02:55 h) z tímu Giant - Shimano. Druhý skončil Španiel Vicente Reynes (IAM) a tretí bol v cieli Austrálčan Michael Matthews z tímu Orica GreenEdge.

Matthews si udržal pozíciu lídra, keď z červeného dresu prvého muža priebežnej klasifikácie v pondelok vyzliekol Španiela Alejandra Valverdeho. Pred druhým Valverdem má Matthews náskok 15 sekúnd, tretí Kolumbijčan Rigobert Urán (Omega Pharma - Quick-Step) zaostáva o 19 sekúnd.

Nemec Degenkolb sa v utorok presadil v špurte pelotónu, keď nastúpil približne 300 metrov pred cieľom a jeho nástup nezachytil nik zo súperov. "Milujem Vueltu a tiež Španielsko ako krajinu. Páči sa mi miestny životný štýl a chutia mi miestne špeciality. Včera som sa neudržal v pelotóne a bol sklamaný. Dnes to bolo omnoho lepšie a som rád, že som vyhral etapu na Vuelte," povedal v prvej reakcii v cieli Degenkolb. 

Výsledky - Vuelta a Espaňa:
4. etapa (Mairena del Alcor - Córdoba, 164,7 km): 1. John Degenkolb (Nem.) Giant - Shimano 4:02:55 h, 2. Vicente Reynes (Šp.) IAM, 3. Michael Matthews (Aus.) Orica GreenEdge, 4. Damiano Caruso (Tal.) Cannondale, 5. Daniel Martin (Ír.) Garmin, 6. Alexander Kolobňov (Rus.) Kaťuša - všetci rovnaký čas ako víťaz 

Poradie po 4. etape: 1. Michael Matthews (Aus.) Orica GreenEdge 13:30:44 h, 2. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +15 s, 3. Rigoberto Urán (Kol.) Omega Pharma - Quick-Step +19, 4. Damiano Caruso (Tal.) Cannondale +21, 5. Estéban Cháves Rubio (Kol.) Orica GreenEdge +21, 6. George Bennett (N. Zél.) Cannondale +24

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá