Zedník má za sebou premiéru v pozícii asistenta trénera

Zedník má za sebou premiéru v pozícii asistenta trénera
Zdroj foto: SITA
Bývalý slovenský hokejový reprezentant Richard Zedník má za sebou premiéru v pozícii asistenta hlavného trénera Miroslava Chudého v extraligovom klube HC'05 Banská Bystrica.

Debut zažil v piatkovom prípravnom súboji so Slovanom Bratislava, v ktorom prvýkrát ako trénerský sok narazil na svojho kamaráta Vladimíra Országha, ktorý je asistentom Rostislava Čadu. Niekdajší hráč Washingtonu Capitals, Montrealu Canadiens, New Yorku Islanders a Floridy Panthers v zámorskej NHL sa s vedením Banskej Bystrice dohodol, že sa k tímu pre rodinné povinnosti pripojí neskôr.

"Nebolo to jednoduché prvýkrát stáť na striedačke, neustále byť v strehu, radiť hráčom a reagovať na vývoj duelu. Najmä v druhej tretine sme potrebovali mužstvo upokojiť a vrátiť sa k pôvodnej hre," povedal po svojom debute Richard Zedník.

V piatkovom zápase, ktorý sa hral v Brezne, napokon vyhral Slovan 4:1 najmä vďaka vydarenému úseku medzi 23. až 28. min. Duel spestrila v 56. min bitka medzi Michalom Hudecom a Liborom Hudáčkom, v ktorej mal navrch kapitán Banskej Bystrice Hudec.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá