Rusko tvrdí, že konvoj už opustil Ukrajinu - tá hovorí zatiaľ len o 184 autách

Rusko tvrdí, že konvoj už opustil Ukrajinu - tá hovorí zatiaľ len o 184 autách
Zdroj foto: SITA/AP
Ruský konvoj nákladných áut s humanitárnou pomocou opustil Ukrajinu a nachádza sa už v Rusku. Oznámila to agentúra Reuters s odvolaním sa na ruskú tlačovú agentúru RIA Novosti, citujúcu dnešné vyhlásenie hovorkyne ministerstva zahraničných vecí v Moskve.

Konvoj vyše dvoch stoviek nákladných vozidiel sa na ruské územie začal vracať z Ukrajiny už dnes v ranných hodinách.

"Posledná skupina z kolóny, ktorá viezla humanitárnu pomoc z Ruska obyvateľom východu Ukrajiny, sa úspešne vrátila na ruské územie," informoval z miesta prebiehajúcich udalostí reportér agentúry RIA Novosti.
Ukrajinská strana prostredníctvom hovorcu armády Andrija Lysenka pre Reuters potvrdila, že do Ruska sa vrátilo zatiaľ 184 vozidiel z ruského humanitárneho konvoja, ktorý v piatok bez povolenia ukrajinských úradov vstúpil na ukrajinské územie.

"Podľa našich informácií k 10.00 h GMT (12.00 h SELČ) je potvrdené, že z Ukrajiny odišlo 184 ruských vozidiel," spresnil Lysenko pre Reuters.

Autá podľa neho odišli cez ten istý hraničný priechod, cez ktorý aj v piatok prišli - pri ukrajinskej dedine Izvaryne. Dnes sa nekonala nijaká kontrola ani zo strany ukrajinskej pohraničnej stráže, ani zo strany colných úradov.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Ukrajinská armáda v boji proti separatistom na východe Ukrajiny nepoľavuje

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá