Tréner SR 20 Galád nominoval na prípravný zápas so SAE

Tréner SR 20 Galád nominoval na prípravný zápas so SAE
Zdroj foto: TASR
Slovenskí futbaloví reprezentanti do 20 rokov odohrajú 26. augusta prípravný zápas s tímom Spojených arabských emirátov v NTC Senec. Podľa informácie oficiálneho webu SFZ zverejnil tréner Ivan Galád nomináciu na duel a sú v nej štyria legionári.

Reprezentačný tím do 20 rokov mal pôvodne v polovici augusta odohrať priateľský zápas v Lotyšsku, ktorý však po dohode presunuli na budúci rok. "Dvadsiatka" sa ale predsa len predstaví domácim fanúšikom a to v priateľskom zápase s reprezentáciou SAE 20, ktorá je v plnej príprave na októbrový kvalifikačný turnaj Ázijskej futbalovej konfederácie o postup na budúcoročne MS do 20 rokov na Novom Zélande.

"Naša novotvoriaca sa 21-ka, ktorá účinkuje pod hlavičkou 20-ky, mala naplánovaný v auguste zápas v Lotyšsku, ktorý bol však preložený na rok 2015. Preto sme privítali možnosť odohrať stretnutie s mužstvom SAE, ktoré je v príprave na Ázijský pohár. Bude to tretí zápas tohto reprezentačného tímu.

Keďže prvé dva sme vyhrali (2:1 so Spojenými arabskými emirátmi v auguste 2013 a 2:0 s Estónskom v máji 2014 - pozn.), radi by sme zvíťazili aj v tom treťom. Chceme v ňom dať priestor hráčom, ktorí môžu vytvoriť kostru tímu pre budúci kvalifikačný cyklus 21-ky," skonštatoval tréner Ivan Galád.
Duel sa uskutoční v utorok 26. augusta v NTC Senec so začiatkom o 17.00. Vstup na zápas je voľný.

nominácia SR 20 na prípravný zápas so SAE:
brankári: Libor Koníček (MFK Ružomberok), Dominik Holec (MŠK Žilina)
obrancovia: Mário Tóth (DAC 1904 Dunajská Streda), Róbert Mazáň (FK Senica), Milan Škriniar (MŠK Žilina), Ľubomír Šatka (Newcastle United), Matej Jakúbek (Slovan Bratislava)
stredopoliari: Peter Ľupčo, Jaroslav Mihalík (obaja MŠK Žilina), Matúš Opatovský (AS Trenčín), Dávid Ivan (Sampdoria Janov), Šimon Šmehyl (FC Nitra), Martin Chrien (Viktoria Plzeň), Tomáš Huk (MFK Košice), Martin Valjent (Ternana Calcio), Denis Duga (Spartak Myjava)
útočníci: Jakub Kosorin (Spartak Myjava), Roman Sabler (DAC 1904 Dunajská Streda)
náhradníci:
obrancovia: Lukáš Skovajsa (AS Trenčín), Michal Habánek (MFK Ružomberok)
stredopoliari: Matúš Bero (AS Trenčín), Michal Faško (Dukla Banská Bystrica), Július Szöke (ViOn Zlaté Moravce), Denis Ventúra (FK Senica)
útočníci: Matúš Marcin (Vysočina Jihlava), Viktor Kráľ (FC Nitra)

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá