Dubničanov ráno vystrašil požiar v areáli ZŤS

Aktualizované:
Obyvateľov Dubnice nad Váhom dnes ráno zobudilo varovanie z mestského rozhlasu, aby ľudia pozatvárali okná. Príčinou bol požiar v areáli ZŤS. Požiar nahlásili krátko po šiestej, hasičom sa ho podarilo lokalizovať a príčiny vyšetrujú.

V areáli bývalých ZŤS v Dubnici nad Váhom horí od rána odpad uskladnený v bývalej výrobnej hale. Z haly stúpa hustý čierny dym, na mieste zasahuje takmer 20 hasičov z Trenčína, Nového Mesta nad Váhom, Dubnice nad Váhom a Púchova.

Podľa riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Igora Šenitka ide o požiar naskladneného komunálneho odpadu, ktorý bol určený ako alternatívne palivo. „Problémom je, že materiál je naskladnený v bývalej výrobnej hale, ide o plochu asi 10.000 metrov štvorcových a priestor je silne zadymený. Máme problém dostať sa k zdroju požiaru a druhý problém je zásobovanie vodou na hasenie. Vodu musíme voziť kyvadlovou dopravou z Hasičskej stanice v Dubnici, pretože miestny zdroj je nedostatočný,“ skonštatoval Šenitko.

Ako dodal, stále pracujú na zvolávaní ďalších hasičských jednotiek, zatiaľ je tu sedem kusov techniky a spolu s posádkou pojazdného chemického laboratória zo Žiliny zasahuje 16 hasičov.

Podľa primátora Dubnice nad Váhom Jozefa Gašparíka dostali od hasičov informáciu o požiari okolo 6.00 h ráno. „Prostredníctvom mestského rozhlasu sme obyvateľov trikrát informovali, aby neotvárali okná. Vietor zatiaľ našťastie fúka smerom na hory a tesne mimo mesta, pri takomto počasí sa však môže rýchlo otočiť. Horšie by bolo, ak by sa to otočilo na väznicu, museli by evakuovať väzňov,“ priblížil primátor.

Ďalej uviedol, že v sklade nie je PVC a podobné karcinogénne látky, v sklade bolo podľa neho asi 80 percent plastov a 20 percent papiera a dreva. „Objekt je majetkom spoločnosti DMD Holding, ktorá ho dala do prenájmu súkromnému podnikateľovi,“ uzavrel Gašparík.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá