Sagan bude lídrom Canonndaleu aj na Vuelte

Sagan bude lídrom Canonndaleu aj na Vuelte
Zdroj foto: SITA/AP
Slovenský cyklista Peter Sagan odjazdí svoju poslednú Grand Tour v drese Canonndaleu ako jeden z lídrov tímu. Dvadsaťštyriročný pretekár by mal na španielskej Vuelte, ktorá odštartuje už túto sobotu tímovou časovkou v meste Jerez de la Frontera, bojovať najmä o etapové prvenstvá.

Sagan sa predstavil na záverečnej Grand Tour sezóny už v roku 2011, kedy sa tešil z troch víťazstiev a etapové vavríny budú jeho hlavným cieľom aj tentokrát. Okrem toho mu Vuelta poslúži ako záverečná príprava na tohtoročné majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia od 21. do 28. septembra v španielskej Ponferrade.

Cannondale sa na Vuelte spolieha aj na Alessandra De Marchiho, ktorý sa stal najbojovnejším pretekárom na uplynulej Tour de France, lídrom v kopcoch a pretekárom pre celkové poradie bude Damiano Caruso.
"Jazdci, ktorých sme vybrali, nám dávajú šancu bojovať takmer v každej fáze pretekov. Sagan, De Marchi a Caruso sú traja lídri a top pretekári, no myslím si, že celý tím je silný. Aj keď je Vuelta posledná Grand Tour, sú to veľmi ťažké preteky a chceme tu zanechať výraznú stopu," povedal tímový riaditeľ Mario Scirea pe cyclingnews.com.

Zostavu dopĺňajú Oscar Gatto, George Bennett, Maciej Bodnar, Paolo Longo Borghini, Matthias Krizek a Guillaume Boivin.

Vuelta odštartuje v sobotu 23. augusta a skončí sa 14. septembra. Pre Sagana, ktorý tento rok získal tretíkrát v rade zelený dres na Tour de France, to budú posledné veľké etapové preteky v drese Cannondaleu, keďže od budúcej sezóny bude jazdiť už za Tinkoff-Saxo.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá