Vo Fergusone predĺžili zákaz nočného vychádzania

Pre obyvateľov amerického mesta Fergusson bude naďalej platiť zákaz nočného vychádzania. Toto predmestie Saint Louis už vyše týždňa zmietajú demonštrácie, ktoré vyvolalo zastrelenie neozbrojeného černošského mladíka.

Neozbrojeného černošského mladíka strelil policajt šesťkrát

Černošský chlapec, ktorého nedávno zabil policajt v meste Ferguson v americkom štáte Missouri, mal v tele šesť strelných rán. S odvolaním sa na výsledky pitvy to v nedeľu uviedol denník New York Times. Citoval lekára Michaela Badena z New Yorku, podľa ktorého mal 18-ročný Michael Brown dve guľky v hlave, ďalšie skončili v pravej ruke a na vrchu hlavy.

Konštatoval, že guľky neboli vypálené z blízka, keďže na tele neboli stopy po pušnom prachu. Pitva bola prevedená aj v Missouri, jej závery však zatiaľ neboli zverejnené. O druhú pitvu požiadala Brownova rodina.

TOP videá

Vo Fergusone stále dochádza k potýčkam medzi demonštrantmi a políciou

Slzotvorným plynom a výstrelmi do vzduchu zasiahla dnes polícia proti davu približne 400 demonštrantov na predmestí amerického mesta St. Louis v štáte Missouri, kde člen policajnej hliadky minulý týždeň zastrelil neozbrojeného černošského tínedžera Michaela Browna. Informovala o tom agentúra Reuters.

Príslušníci polície sa na miesto protestu na predmestí Ferguson doviezli na pancierových autách a demonštrantov, ktorí sa podľa zástupcov médií až do tej chvíle správali pokojne, začali rozháňať slzotvorným plynom. Medzi protestujúcimi okamžite vypukol zmätok.

Predstaviteľ polície naopak uviedol, že policajti použili slzotvorný plyn len proti "agresívnym jedincom", ktorí sa pokúsili preniknúť do jedného z veliteľských vozidiel, a pancierové autá nasadili len preto, aby zaistili bezpečnosť verejnosti.

K pokračujúcim pouličným protestom prevažne černošského obyvateľstva Fergusonu dochádza aj napriek tomu, že tam už druhý deň platí nočný zákaz vychádzania.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá