Magazín Forbes zverejnil rebríček najlepšie platených športovkýň sveta

Magazín Forbes zverejnil rebríček najlepšie platených športovkýň sveta
Zdroj foto: SITA
Tenistka Maria Šarapovová je najlepšie platenou športovkyňou sveta pred rivalkami z kurtov Na Li a Serenou Williamsovou.

Dvadsaťsedemročná Ruska podľa magazínu Forbes od júna 2013 do júna 2014 zarobila 24,4 milióna amerických dolárov: z nich aj vinou zranení iba 2,4 milióna USD zinkasovala z prize money, zvyšné príjmy sú z reklamných a podnikateľských aktivít vrátane predaja vlastnej kolekcie cukroviniek Sugarpova.

Druhá priečka medzi kráľovnami zárobkov patrí 32-ročnej čínskej tenisovej veteránke Na Li. V spomenutom sledovanom období si polepšila o 23,6 milióna dolárov, z toho 5,6 milióna tvorili odmeny za výsledky na turnajoch. Tretie miesto v rebríčku patrí dlhodobej svetovej ženskej tenisovej jednotke Serene Williamsovej, ťažko zastaviteľnej Američanke pribudlo na konto 22 miliónov - polovica tejto sumy za prize money a druhá za reklamné a iné aktivity.

V elitnej desiatke najlepšie zarábajúcich športovkýň je až sedem tenistiek (okrem spomenutej trojice ešte Viktoria Azarenková, Caroline Wozniacka, Agnieszka Radwanská a Ana Ivanovičová), ktoré dopĺňa kórejská krasokorčuliarka Kim Ju-na, americká automobilová pretekárka Danica Patricková a golfistka Paula Creamerová rovnako z USA.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá