Woods Američanom v Ryder Cupe nepomôže

Woods Američanom v Ryder Cupe nepomôže
Zdroj foto: SITA
Americký golfista Tiger Woods vylúčil svoju účasť na septembrovom Ryder Cupe. Kapitánovi tímu USA Tomovi Watsonovi odkázal, aby s ním vzhľadom na jeho zdravotný stav nepočítal. Prestížne stretnutie výberov USA a Európy sa uskutoční 26. - 28. septembra v škótskom Gleneagles.

"Rozprával som sa s Tomom o Ryder Cupe. Nesmierne si vážim, že ma zahrnul do svojich úvah, ale musím to odmietnuť. Americký tím a Ryder Cup pre mňa znamenajú príliš veľa na to, aby som tam išiel neschopný podať maximálny výkon," povedal bývalý líder svetového rebríčka, ktorého tento rok sužujú problémy s chrbtom . Koncom marca sa podrobil operácii, vynechal dva major turnaje, na British Open bol až 69. a na nedávnom PGA Championships neprešiel cutom.

"V prvom rade želám Tigerovi, aby sa čo najskôr vystrábil a mohol znova hrať golf na špičkovej úrovni. Verím, že sa rýchlo vráti," reagoval Watson. S jeho zostavou to zatiaľ nevyzerá ružovo. Dustin Johnson sa ospravedlnil z osobných dôvodov, Jason Dufner má zranený krk. V nominácii USA sú zatiaľ traja nováčikovia Jordan Spieth, Jimmy Walker a Patrick Reed. Európania ako obhajcovia trofeje majú štyroch hráčov v prvej päťke svetového rebríčka na čele s jednotkou Rorym McIlroyom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá