Kolízia s mačkou ukončila sezónu vrchárovi Pozzovivovi

Kolízia s mačkou ukončila sezónu vrchárovi Pozzovivovi
Zdroj foto: SITA/AP
Po kolízii s mačkou si taliansky cyklista Domenico Pozzovivo zlomil obe kosti lýtka a musel predčasne ukončiť sezónu. Piaty muž z tohtoročného Giro d´Italia sa nezúčastní na Vuelte a Espaňa, kde chcel útočiť na priečky v elitnej desiatke.

Pozzovivo mal kolíziu s mačkou v zjazde zo známeho priesmyku Stelvio. "Išiel som v zjazde do Malles rýchlosťou okolo 70 km/h. Uvidel som mačku, ako vybieha z trávy z ľavej strany cesty. Pozreli sme si do očí. Snažil som sa jej vyhnúť, ale narazila mi do predného kolesa," uviedol v rozhovore pre Gazetta dello Sport Pozzovivo.

Bicykel po zrážke vyletel do vzduchu a tvrdo dopadol na asfalt, po ktorom sa jazdec šmýkal asi 20 m. "Videl som, kam letím, takže som mohol korigovať smer. Bohužiaľ, trafil som pravou nohou zvodidlo," doplnil jazdec tímu Ag2r La Mondiale. Výborný vrchár sa po nehode snažil krikom upozorniť na seba hubárov z neďalekého lesa, potom zavolal mobilným telefónom svojho otca i zdravotníkov.

Pod dokaličenú nohu si dal prilbu. V nemocnici mu diagnostikovali zranenia píšťaly a ihlice. "Je to veľmi komplikovaná zlomenina," povedal pre Gazzetta dello Sport Pozzovivo, ktorý okrem Vuelty prišiel aj o účasť na septembrových majstrovstvách sveta v Španielsku.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá